Suriye'de bir büyük kahraman daha Şehadete yürüdü.

Suriye'de bir büyük kahraman daha Şehadete yürüdü.


Suriye direnişinin en güçlü ve mücadeleci sancağı olan Tevhid Sancağının komutanı Abdulkadir Salih birkaç saat önce Gaziantep'te yattığı hastanede şehit oldu.

Abdulkadir Salih veya Suriye'de bilinen adıyla Hacı Maree dinini sevmesiyle ve dinini korumak için mücadeleci ruhuyla, yurdunu sevmesiyle, herkese açık olmasıyla ve azmiyle tanınan bir isimdi. Suriye'de katil rejime karşı direnen tüm muhaliflerin tek anlaştığı isimdi ve her kesimin ortak irtibatta olduğu bir insandı.

Şehit kahraman Hacı Maree birkaç gün öncesinde Halep'in kırsal bölgesinde Tevhid Sancağının komutanlarıyla Muşat okulunda toplantıdayken, okul Baas ordusu tarafından savaş uçağı ile vurulmuştu ve çok ağır yaralanmıştı. Hacı Maree acil bir şekilde Gaziantep'e kaldırılmış ve Ankara'ya tedavi için gönderilecekti fakat birkaç saat öncesinde ağır yarasından dolayı hayatını kaybetti.

Hacı Maree abimiz İstanbul'a geldiği zaman kendisiyle beraberdim ve görüşmelerinde tercümanlık yapıyordum ve bana şunu demişti "Muhammed, Suriye'de direniş bittikten sonra İstanbul'a geleceğim ve bana güzel bir tatil ayarlayacaksın ve tam 2-3 ay uyuyacağım". Kendisine nasip olmadı belki ama daha güzel ve sonsuz bir tatil nasip olmuştur inşa Allah.

Allah bu büyük kahramanın şehadetini kabul eylesin.

 

Muhammed Akta

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Gündem
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu