Anadolu toprakları fitneyi kabul etmez

Anadolu toprakları fitneyi kabul etmez


Cumhurbaşkanı Erdoğan, makamların hizmet etmek için araç olduğunu belirterek, "Kalbiniz millete hizmet için çalışmalıdır" dedi. Anadolu topraklarının fitne ve ayrımcılığı kabul etmeyeceğini vurgulayan Cumhurbaşkanı, "Bizi birbirimize bağlayan İslam'dır" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ağırladığı muhtarlara hitap etti.
Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:


Makamlar hizmet etmek için bir araçtır. Muhtar da olsanız, milletvekili, bakan, başbakan da olsanız kalbiniz millete hizmet için çalışmalıdır. Biz hayatımız boyunca millet için milletimizle beraber siyaset yaptık.


Türkiye'nin yarım asır önce sahip olması gereken uçak gemisinin inşasına ancak bugün başlandı. Türkiye kendi sorunlarını kendi çözmek zorundadır.


Dokunulmazlık görüşmelerinden terör örgütünün marşını söyleyerek çıkan sözüm ona milletvekillerinin de onları birer kahraman edasıyla haberlerine taşıyan medya kuruluşlarının da iplerinin nereye uzandığı malumdur.

Komisyon başkanı isteseydi, oraya ne medyayı ne de danışmanları sokardı. Sadece komisyon üyeleriyle bu toplantıları yapabilirdi. Ama onlara özgürlük adına böyle bir alan açtı. Onlar maalesef kendilerine verilen bu fırsatı kalkıp da usulüne uygun şekilde kullanmadılar. Bu millete gerçekten çok çok üzüntü verecek bir tabloyu orada sergilediler. Bu millet buna layık değil. Bu millet bu tür görüntülere layık değil. Bunlar da bu milletin temsilcisi olmaya layık değil.
İsveç'te bakanlık makamına gelmiş bir Müslümana yapılanı gördünüz. Batı ülkelerinde yaşanan hak ihlallerinden rahatsızım.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Trump seyahat yasağının kapsamını genişletti

Hava Durumu

24°
Detaylı Hava Raporu