'En büyük destek Diyarbakır halkından geldi'

'En büyük destek Diyarbakır halkından geldi'


Diyarbakır Emniyet Müdürü Taşdan,"Gerek Sur ve Bağlar'daki gerekse daha sonraki operasyonlarda güvenlik güçleri olarak Diyarbakır halkının çok büyük desteğini gördük. Süreç içerisinde hem ihbarlar çok arttı hem de Diyarbakır halkı teröre ve sokak eylemlerine destek vermediğini çok net bir şekilde gösterdi" dedi.

Diyarbakır Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, Diyarbakır Polisevi'nde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

PKK'lı teröristlerin yolları barikatlarla kapatıp çukurlar açarak, bombalı tuzaklar yerleştirerek vatandaşın yaşam, eğitim, sağlık ve ticaret hakkını elinden aldığına işaret eden Taşdan, bunun üzerine Silvan ve merkez Sur ilçesinde silahlı kuvvetlerin desteği ile teröristlerle yönelik geniş çaplı operasyonlar gerçekleştirildiğini anımsattı. Taşdan, bu sayede Silvan ve Sur ilçelerinin terör unsurlarından temizlendiğini kaydetti.

Terörün yalnızca ülkenin değil, dünyanın sorunu olduğunu ifade eden Taşdan, Diyarbakır'ın güvenli hale geldiğini ancak tedbirlerinin en üst seviyede devam ettiğini söyledi.

Taşdan, şunları kaydetti:

"Gerek Sur ve Bağlar'daki gerekse daha sonraki operasyonlarda güvenlik güçleri olarak Diyarbakır halkının çok büyük desteğini gördük. Süreç içerisinde hem ihbarlar çok arttı hem de Diyarbakır halkı teröre ve sokak eylemlerine destek vermediğini çok net bir şekilde gösterdi. Teröre müzahir eylemlerin de sayıları en alt seviyelere inmiş vaziyette. Diyarbakır halkı, terörün en büyük mağdurlarından bir tanesidir. Terörün minimize edilmesi ve ilimizdeki olayların bitmesiyle yeniden normal bir hayata dönüldüğünü memnuniyetle görüyoruz. Buradaki en büyük destek de Diyarbakır halkından geldi."

Diyarbakır'daki asayiş olaylarında da azalma gözlemlediklerini belirten Taşdan, "Uyuşturucu yakalama oranlarımız arttı. Burada hem arkadaşlarımızın etkin çalışması var hem de Diyarbakır halkı artık sokakta görmüş olduğu her olağan dışı konuyu 155 Alo Polis hattı vasıtasıyla bizimle paylaşıyor." diye konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İslam ülkelerine Ermenistan çağrısı

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu