'Yozlaşmış bir kültürü empoze eden programları ve dizileri  kabul etmiyoruz'

'Yozlaşmış bir kültürü empoze eden programları ve dizileri kabul etmiyoruz'


AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Genel Başkanı Çam, "Biz kadınlar olarak, kadın bedeni üzerinden yapılan haberciliği, çocuk ve gençlere yozlaşmış bir kültürü empoze eden program ve dizileri kabul etmiyoruz." dedi.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Genel Başkanı Lütfiye Selva Çam, "Biz kadınlar olarak, kadın bedeni üzerinden yapılan haberciliği, çocuk ve gençlere yozlaşmış bir kültürü empoze eden program ve dizileri kabul etmiyoruz. Türk aile yapısını hedef alan programları hiçbir şekilde onaylamıyoruz. Amaç temiz bir ekran ve medya iletişim araçlarıyla temiz bir kültür aktarımını sağlamak olmalı." dedi.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığınca parti genel merkezinde, Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ve bazı medya kuruluşlarının temsilcileriyle akademisyenlerin katıldığı "Medya ve Kültür Aktarımı" çalıştayı düzenlendi.

Sosyal dokunun en önemli unsurunu çocukların, kadınların ve ailenin oluşturduğuna dikkati çeken Çam, bu doğrultuda "Medya ve Kültür Aktarımı" çalıştayında medyanın kültür aktarımda bulunurken çocuklar başta olmak üzere toplumda nasıl bir iz bıraktığını gözden geçireceklerini kaydetti.

Çam, Türkiye'de medyanın sadece yetişkinlere göre konumlandırıldığını ve bunun da ciddi bir sorun teşkil ettiğini vurgulayarak, gerçek ya da kurgu şiddetin, kadınların ya da çocukların kurban oldukları vakaların haberlerde, programlarda ya da dizilerde ekranda yer bulduğunu kaydetti. 

Bu durumun özellikle çocuklar üzerinde olumsuz etkiler bıraktığının altını çizen Çam, "Biz kadınlar olarak, kadın bedeni üzerinden yapılan haberciliği, çocuk ve gençlere yozlaşmış bir kültürü empoze eden program ve dizileri kabul etmiyoruz. Türk aile yapısını hedef alan programları hiçbir şekilde onaylamıyoruz. Amaç temiz bir ekran ve medya iletişim araçlarıyla temiz bir kültür aktarımını sağlamak olmalı." diye konuştu. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu