Bahçeli: Bu millet kendi göbeğini kendisi kesecek

Bahçeli: Bu millet kendi göbeğini kendisi kesecek


MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin grup toplantısında hükümetin terörizmle mücadele ettiği sürece MHP'nin iktidarı destekliyeceğini söyledi. Bahçeli'nin geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kullandığı ifadeleri kullanması ise dikkat çekti.

 

Bir yanda PKK, diğer yanda IŞİD Türkiye'yi ablukaya almıştır. Hiçkimsenin can güvenliği garanti altında değildir. Siyasetten ekonomiye, sanat ve spora kadar zaaf geçirmemiş hiçbir alan kalmamıştır. İktidardaki dağınıklık ve koordinasyon eksikliği zaafımızı daha da artırmaktadır. Sınırötesi kaynaklı tehditler artmıştır. PKK ve IŞİD saldırılarını eşzamanlı düzenlemektedir.
Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin esas amacı vatanı ve milletini korumaktır, diğer şeyler ikincidir. Membic'in temizliği yapılacaksa beklenen nedir? Dışişleri Bakanı ABD ile Membic bölgesinin kapatılması konusunda anlaşıldığını, sınırlarımıza topçu bataryasının konuşlandırılacağını söylemektedir. Türkiye Cumhuriyeti egemen devlettir; milli, güçlü sınırlarını kimseye ihtiyaç duymadan koruyacaktır.


Hainlerin bataklıklarında mahvedilmesinin önünde hiçbir hukuki engel yoktur. Vakit çok geç olmadan, toprak bütünlüğümüze, insan varlığımıza düşmanlık yapan hangi pis örgüt varsa hepsinin cezası verilmeli, toptan yok edilmelidir. Başkasının müsamahasına sığınarak bu devleti geleceğe taşımak ancak hayaldir. PKK nereden takviye alıyorsa, oralar tümden kurutulmalıdır. Hükümet çekinmesin, terörizmle mücadele ettiği sürece MHP her zaman iktidarın destekçisidir.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan: Budistler iyi diye kandırmayın
Türkiye
Elazığ'da beton mikseri kazası
Dünya
İsrail polisi Yahudilere saldırdı

Hava Durumu

14°
Detaylı Hava Raporu