Devlet hastanesinde "VIP" hizmeti

Devlet hastanesinde "VIP" hizmeti


Nevşehir Devlet Hastanesinde engelli ve yaşlılara yönelik başlatılan proje kapsamında, yürüme zorluğu çeken hasta ve engelliler, refakatçi personeller eşliğinde poliklinik ve diğer servislere özel akülü araçlarla taşınıyor.Kentte "Sağlıkta VIP" sloganıyla hayata geçirilen proje çerçevesinde, yürüme zorluğu çeken vatandaşlar ve engelliler, hastane girişinde görevlilerce karşılanarak tek ve dört kişilik araçlarla servis ve laboratuvarlarda işlemleri sona erinceye kadar yorulmadan hizmetlere ulaşabiliyor.

Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Muhammet Çömçe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Nevşehir Devlet Hastanesindeki bu hizmetin diğer illere model gösterilecek kapsamda olduğunu söyledi.

Çömçe, Ahiler Kalkınma Ajansı işbirliğinde "Sağlıkta VIP" sloganıyla hayata geçirilen projenin kapsamlı olarak ilk defa Nevşehir’de uygulandığını belirtti.

"Personel eğitildi"
Projenin, sağlık alanındaki hizmetlerin daha kaliteli sunulmasına öncülük etmek amacıyla hazırlandığına değinen Çömçe, bu alanda görev yapan personelin refakatçilik, araç kullanımı ve danışmanlık konularında özel eğitimler aldıklarını anlattı. Çömçe, "Hastane girişinden itibaren VIP hizmeti almaya başlayan hastalarımız akülü araçlarla farklı katlardaki servislere ulaştırılıyor. Muayene ve tedavi süresince kendilerine refakat ediliyor. Bu hizmet hastalarımıza büyük kolaylıklar sağlıyor." şeklinde konuştu.

Yürüme zorluğu çeken hasta ve engellilere yönelik uygulanan hizmetin ücretsiz olarak sunulduğunu aktaran Çömçe, günlük ortalama 45 hastaya bu hizmeti verdiklerini söyledi.

NEVŞEHİR (AA) -

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu