Kemalist Yobazlar İslam'a saldırdı

Kemalist Yobazlar İslam'a saldırdı

  • 02 Mayıs 2016 15:55


Terör örgütlerinin arka bahçesi gibi faaliyet göstererek üniversiteleri karıştırmayı hedefleyen laikçi yobaz gençlik örgütleri, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın laiklik ile ilgili açıklamalarının ardından üniversite kampüslerine astıkları afişler ve duvarlara yazdıkları yazılarla İslam’a ve Müslümanlara saldırdı.

Terör örgütlerinin arka bahçesi gibi faaliyet göstererek üniversiteleri karıştırmayı hedefleyen laikçi yobaz gençlik örgütleri, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın laiklik ile ilgili açıklamalarının ardından üniversite kampüslerine astıkları afişler ve duvarlara yazdıkları yazılarla İslam’a ve Müslümanlara saldırdı. Kendilerine Fikir Kulüpleri Federasyonu (FKF) ismini veren İslam düşmanı güruh, Ankara Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi gibi üniversitelerde Müslüman öğrencilerin tepkisini çeken İslamofobik çirkin organizasyonlara girişti.

İSLAM’I HAZMEDEMEDİLER

TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın gündeme getirdiği milletin inançlarının Anayasa’ya taşınması gerektiği şeklindeki sözlerin ardından laik yobazlar eliyle başlatılan karalama kampanyasında Kahraman, hedefe konuldu. Milletin inançlarının Anayasa’da yer bulması talebini hazmedemeyen İslam düşmanları, yurt genelinde yaptıkları marjinal eylemlerle İslam’a hakaret yarışına girdiler. Birçoğu terör örgütleriyle ilişkili olan ateist örgütler, Müslümanların kutsallarını ayaklar altına alma amaçlı türlü çirkinlikler düzenlediler.

ÜNİVERSİTEDE NEONAZİ KURULUŞU

Marjinal sol terör örgütlerinin insan kaynakları birimi gibi hareket eden Fikir Kulüpleri Federasyonu (FKF) adındaki sözde öğrenci kulübünün yaptıkları Almanya ve Avusturya’da İslam karşıtı eylemler düzenleyen, Müslümanların evini kundaklayan Neonazi çetelerini aratmadı. Hafta boyunca başta Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ve Hukuk Fakültesi olmak üzere, İstanbul Üniversitesi, ODTÜ ve Hacettepe Üniversitesi gibi birçok üniversitede çeşitli İslam karşıtı eylemler organize eden Neonazi benzeri sözde gençlik yapılanması, sakallı ve tesettürlü Müslüman öğrencileri hedefe koydu. Müslüman öğrencilere sözlü tacizde bulunan marjinal sol örgüt mensubu sözde öğrencilere üniversitelerde bulunan özel güvenliklerin müdahalede bulunmaması tepki topladı.

MÜSLÜMANLARA “KÖKÜNÜZÜ KAZIYACAĞIZ” TEHDİDİ

“Şeriat karanlıktır, hurafedir, sömürüdür, tutsaklıktır, padişahlıktır” şeklinde İslam karşıtı galiz ifadelerin bulunduğu iğrenç afişte “Meclis’te, okulda, hayatın her alanında gericiliğin kökünü kazıyacağız” şeklinde hadsiz tehditler de yer alıyor. Yine aynı yobaz grup tarafından duvarlara yazılan “Kahrolsun Şeriat!” şeklindeki sloganlar ise ansiklopedik anlamı “İslam hukuku” olan “şeriat”a karşı düşmanlıklarını da gözler önüne seriyor. İslam’a ve mütedeyyin insanlara olan hınçlarını açık eden “Türkiye Cumhuriyeti, şeyhler, dervişler, müritler memleketi olmayacak” ifadelerinin İslam karşıtı Tek Parti CHP yönetiminin zihniyetiyle gösterdiği büyük benzerlik ise “Tek Parti zihniyetini üniversitelerde devam ettiriyorlar” yorumlarına sebep oldu.

HAKARET AFİŞLERİNİ MÜSLÜMAN ÖĞRENCİLER İNDİRDİ

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Siyasal Bilgiler Fakültesi’ne marjinal sol örgüt mensuplarınca asılan İslam karşıtı afişlere Müslüman öğrenciler büyük tepki gösterdi. Afişlerin fakülte girişlerine asılması üzerine afişleri indirmek için girişimde bulunuldu. Müslüman öğrencileri tahrik etmek maksadıyla İslam’a hakaretlerini daha da yükselten sol grupların tüm provokasyonlarına rağmen iğrenç ifadelerle dolu bildiriler indirilerek, ayaklar altına alındı.

“REKTÖRLÜK VE DEKANLAR SOL ÖRGÜTLERE GEÇİT VERMESİN”

İslam karşıtı çirkin afişleri indiren öğrencilerden İ.B. Akit’e yaptığı açıklamada, “Müslümanların kutsallarına hakaret eden, her seferinde terör örgütü propagandası yapan, birçok Müslüman öğrenciye linç girişiminde bulunan radikal sol örgüt mensuplarının önünde diz çökmedik. Müslümanlar olarak, dinimize hakaret edenlerin afişlerini indirmeyi bir vazife olarak kabul ettik. Bundan sonra benzer bir girişimde bulunurlarsa, biz de benzer bir tepki veririz. Marjinal sol örgütlere karşı hem rektörlüğün hem de fakülte yönetimlerinin üzerine düşeni yaparak, kampüste geçit vermemesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Kadir Topbaş istifa etti
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Suriye görüşmelerinde diplomasi atağı

Hava Durumu

21°
Detaylı Hava Raporu