Kemalist site Mustafa Kemal'le böyle alay etti

Kemalist site Mustafa Kemal'le böyle alay etti

 • 30 Nisan 2016 18:32


Kemalist çizgide yayın yapan Onedio sitesinde Mustafa Kemal ile ilgili alayvari içeriklere yer verildi. ODTÜ merkezli sitede, gelecek tepkilere kalkan olması için "Kendisine asla hakaret içermeyen, yaşasaydı engin hoşgörüsüyle bizimle birlikte güleceğini düşündüğümüz Atatürk capslerini derledik." notu düştü

Kemalist yayınlarıyla bilinen Onedio sitesinde yayınlanan 19 caps'in birçoğu alay içeriyor. "Yaşasaydı Asla Dava Açmayacağı Hatta Bizimle Birlikte Güleceği 19 Atatürk Capsi" başlığıyla yayınlanan haberde Mustafa Kemal ile birlikte İsmet İnönü ile de dalga geçiliyor.

Mustafa Kemal'in bir fotoğrafını kumar oynuyormuş gibi montajlayan sitedeki capslerde, İnönü'nün 12 adayı Yunanistan'a peşkeş çekmesini de "Olum 12 tane adayı sen nasıl Yunan'a verirsin yaaa!! Niye kafana göre iş yapıyorsun sen İsmet!!" sözleriyle hicvettiği görülüyor.

Kemalist sitede yayınlanan caps'lerin bir tanesinde ise Mustafa Kemal'in hilafeti 'bilgisayar başında' kaldırdığına dair görsel yer alıyor.

 

işte o capslardan bazıları ;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

 • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

 • Mizan

  02 Mayıs 2016 13:56

  Cevap Ver

  M.Kemal ve İ.İnönü ile bunların avanesi, bu millete pek azim hıyanetlerde bulunmuş ve işledikleri haltları da 'inkılab' teranesiyle yeni nesillere yutturmaya uğraşmışlar. Lakin hakikatin er geç ortaya çıkmak gibi bir hususiyeti vardır ki şimdilerde kısmen ortaya çıkıyor..

 • meraklı

  01 Mayıs 2016 16:42

  Cevap Ver

  La olum bu keferenin halen nafını mı yapıyonuz..! Gebereli nedeyse asır geçdi, Milletin anasını alatdı bu puşto..

   Doğru söylersin meraklı, fakat bu hakikatı daha geniş halk kitlesine anlatmak, hakikatleri göstermek ve ikna etmek lazım ki, netice verebilsin. Keferenin bu millete yaptığı inkırazlar, ihanetler ve istibdadlar elbette birgün son bulacaktı ve onun ne mal olduğu ortaya çıkacak..

 • Mustafa

  01 Mayıs 2016 00:39

  Cevap Ver

  bunun neresi ti'ye almak? Siz kendinizi kaybetmişsiniz. Sizin bu dünyada yatacak yeriniz yok ahiretiniz ise meçhul. Allah sizi ıslah eylesin.

Gündem
'Türkiye de bazı yaptırımlar üzerinde çalışıyor'
Türkiye
Afyonkarahisar’da art arda iki deprem
Dünya
Bangladeş'e sığınan Arakanlı sayısı açıklandı

Hava Durumu

26°
Detaylı Hava Raporu