Otoparklar kadınlara emanet

Otoparklar kadınlara emanet


Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin, kadınlara istihdam yaratmak için kurduğu şirket kanalıyla işe alınan kadınlar otoparklarda görev yapıyor.

ekirdağ Büyükşehir Belediyesinin, kadın istihdamını artırmak amacıyla kurduğu şirket aracılığıyla işe başlayan kadınlar otoparklarda görev yapıyor.

Belediye bünyesinde faaliyet gösteren Tekpark'ın Genel Müdürü Şahabettin Küçükyazıcı, AA muhabirine, şirket bünyesinde kadınlara iş alanı yaratmayı amaçladıklarını anlattı.

Sokakta çalışan kadın görevlilerle ilgili bugüne kadar herhangi bir sorun yaşamadıklarını belirten Küçükyazıcı, "Kadınlar çalışmak istedikleri için başvuruda bulundu. Tekirdağ'da, özellikle Süleymanpaşa ölçeğinde kadınların istihdam edileceği fabrika tarzı, iş yeri, iş alanı yok. Kadın da üretime katkıda bulunmak istiyorsa çalışmak isteyecektir. Dolayısıyla otopark işinde çalışabileceklerini düşündük ve müracaat edenleri aldık. Bir sorun yaşanmadı. Çok başarılılar." diye konuştu.

Şahabettin Küçükyazıcı, Tekpark'ın 195 çalışanının yüzde 25'e yakınının kadın olduğunu, yaz döneminde kadın çalışan sayısında artış olduğunu sözlerine ekledi.

"İlk başlarda sürücüler şaşırıyorlardı"

Tekpark bünyesinde çalışan Hülya Civil de işini severek yaptığını ve zorlanmadığını belirterek, "İlk başlarda otoparka gelen sürücüler karşılarında bizi görünce çok şaşırıyorlardı ama bizler de sürücüler de alıştı. Artık doğal geliyor." dedi.

"Tereddüt yaşamadım"

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin kendilerine böyle bir olanak tanımasından çok mutlu olduklarını kaydeden Civil, "Böyle bir iş fırsatı doğduğunda yapamayacağıma dair en küçük bir tereddüt yaşamadım. Hemen kabul ettim. Erkek çalışanlarla birlikte uyum içinde işimizi yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İran’dan Ankara'ya sürpriz ziyaret
Türkiye
CHP'li Yarkadaş'a tazminat davası
Dünya
Kerkük'den geri çağırdılar!

Hava Durumu

22°
Detaylı Hava Raporu