Müslümanlar kutsal değerleri muhafaza için birlik olmalı

Müslümanlar kutsal değerleri muhafaza için birlik olmalı


Eski Kudüs Müftüsü ve Mescid-i Aksa Camisi imamı İkrime Sabri, İsrail'in Aksa'ya yönelik ihlallerinin, Müslümanları Kudüs'teki İslam'ın kutsal değerlerini muhafaza için birlik olmaya çağırdığını belirtti.

Eski Kudüs Müftüsü ve Mescid-i Aksa Camisi imamı İkrime Sabri, Kudüs ve Mescid-i Aksa'da yaşanan günlük olayları ve İsrail'in Filistinlilere yönelik ihlallerini AA muhabirine değerlendirdi.

Sabri, "İşgalci İsrail, Arap dünyasında yaşanan kanlı olaylardan faydalanıyor. Kendisi için gerekli atmosferi yaratıyor ve Kudüs kentinde saldırılar düzenliyor. İsrail'in Aksa'ya yönelik ihlalleri, Müslümanları Kudüs'teki İslam'ın kutsal değerlerini muhafaza için birlik olmaya çağırıyor." dedi.

İsrail'in bölgedeki mevcut durumdan istifade ettiğini söyleyen Sabri, "Bölgedeki durum, dolaylı ya da dolaysız şekilde İsrail'e hizmet ediyor. Bu nedenle Müslümanlar ve Arapların aralarındaki anlaşmazlıkları bir kenara bırakması ve aralarındaki birlikteliği yeniden inşa etmesi gerekiyor. Türkiye'nin eski ihtişamını yeniden kazanması, Araplarla birlik olmasını temenni ediyoruz. Çünkü bu, tüm İslam ümmetine hizmet edecektir." diye konuştu. 

Türkiye'ye teşekkür

Geçen hafta İstanbul'da "Teşekkürler Türkiye" ismiyle Arap öğrencilerin organize ettiği etkinliği hatırlatan Sabri, "Bu etkinlik, Türkiye'ye gelen ve hoşnutlukla karşılanan Arapların gösterdiği bir vefa örneği. İstanbul'daki bu etkinlik iyimserliğimizi artırdı, bunun İslam ümmeti için bir hayır kapısı olmasını diliyoruz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başta Mescid-i Aksa ve Kudüs olmak üzere Müslümanların meseleleri karşısında sergilediği inançlı tutumu takdir ediyoruz. Kudüs, her gün Yahudileşme'ye, Aksa da baskınlara maruz kalıyor." dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
PKK iki MİT'çiyi kaçırdı mı?
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
ABD'den PKK'ya 120 TIR silah daha!

Hava Durumu

22°
Detaylı Hava Raporu