Özgürlükçü demokrasi için en fazla çaba harcayan kişi, Erdoğan'dır.

Özgürlükçü demokrasi için en fazla çaba harcayan kişi, Erdoğan'dır.


TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Yeneroğlu, "Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti’nin özgürlükçü demokrasi olması için en fazla çaba harcayan kişidir" dedi.

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Alman ARD kanalında yayınlanan "Anne Will" adlı programda, Almanya'daki tartışmalarda yer alan, insan hakları konusunda Türkiye’ye ders verir tarzdaki ifadeleri eleştirdi. 

Almanya’daki sığınmacılarla ilgili sorunlara dikkati çeken Yeneroğlu, bu ülkedeki sığınmacı yurtlarına ortalama her gün 3 saldırı yapıldığını ifade etti.

Geçen yıl camilere 80’in üzerinde saldırı düzenlendiğini, bunun yanı sıra Müslüman cemiyetlere kurumsal hakların verilmediğini anımsatan Yeneroğlu, bu konuda Almanya’nın Türkiye’den ileri durumda olmadığını, bundan dolayı sarf edilen sözleri ölçüsüz bulduğunu kaydetti.

"Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti’nin özgürlükçü demokrasi olması için en fazla çaba harcayan kişidir" diyen Yeneroğlu, Ahmet Kaya’nın Kürtçe şarkı söylediği için ülkeden kovulduğunu, ancak Erdoğan’ın bu tür yasakları kaldırdığını, işkenceye sıfır tolerans gösterilmesini sağladığını, ifade ve toplanma özgürlüğü gibi hakları geliştirdiğini kaydetti.

"Türkiye başarı sergiliyor"

Türkiye'nin, Suriyeli sığınmacıları yeniden ülkelerine gönderdiği ve Türk güvenlik güçlerinin sığınmacılara ateş ettiğine yönelik iddiaları da reddeden Yeneroğlu, Türkiye’nin, sığınmacıları kollarını açarak karşıladığına işaret etti.

Yeneroğlu, "Burada insani trajedi söz konusu. Türkiye özellikle insan hakları konusunda şu anda örnek bir tutum sergiledi. Suriye’deki dramatik durum göz önünde bulundurulduğunda 3 milyon insanın hayatını kurtardı. Türkiye coğrafi olarak, başarısız, savaşta veya ekonomik sıkıntıları olan ülkelerin bulunduğu bölgede ve böyle bir başarı sergiliyor. Bunun söylenmesi gerekiyor." dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Muğla'da akılalmaz olay! .
Türkiye
Kayseri'deki terör saldırısı davası yarın başlıyor
Dünya
Sosyal medyada 'günaydın' yazdığı için gözaltına alındı

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu