Bakan Yıldırım: 'Bu bayrak geçmişten geleceğe dalgalanmaya devam edecek'

Bakan Yıldırım: 'Bu bayrak geçmişten geleceğe dalgalanmaya devam edecek'


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım, "Bizim bu ülkeyi bölmek isteyenlere vereceğimiz cevap budur. Bu bayrak geçmişten geleceğe dalgalanmaya devam edecek." dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Bayındır’da restorasyonu tamamlanan Hacı Sinan Külliyesi'nin açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin çiçek baş şehri Bayındır’ın, insanları gibi buram buram çiçek kokan ilçesi, Osmanlı'nın da has bahçe bir beldesi olduğunu söyledi.

Geçmişini koruyamayan, sahip çıkamayan milletlerin geleceğini inşa edemeyeceğini vurgulayan Yıldırım, "Bu eserler bizim başarı öykülerimizdir, ecdadımızın bize yadigarlarıdır. Onlara gözümüzün içi gibi bakmak hepimizin görevidir, aynen bu ay yıldızlı bayrağımız gibi." ifadesini kullandı.

Bakan Yıldırım, Anadolu şehirlerine Bayındır’dan çiçek ve kardeşlik gönderdiklerini, ilçenin çiçeklerinin Türkiye’nin her köşesini süslediğini, ilçe çiçekçiliğini yaşatmak için gereken her şeyi yapacaklarını belirterek, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İzmir, Bayındır’dan daha çok çiçek alacak. Gelirken konuştum, İstanbul Bayındır’dan aldığı çiçeği 12 milyondan 17 milyona çıkaracak." diye konuştu.

Bayındır'da 236 konutluk TOKİ projesi hazırladıklarını, temmuz ayı başından itibaren de doğalgazın ilçeye geleceğini ve 2017’nin sonuna kadar ilçenin her köşesine ulaşacağını duyuran Yıldırım, Bayındır çevre yolunun bu sene tamamlanacağını, 2017 yılı sonunda da Ödemiş ve Kiraz yollarının biteceğini ve böylelikle İzmir’den Kiraz’a 1 saatte gidilebileceğini anlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülke sevdalısı olduğunu dile getiren Yıldırım, Erdoğan'ın Türkiye’nin birliğinin, beraberliğinin, kardeşliğinin teminatı olduğunun altını çizerek şöyle devam etti:

"Ne diyor, ne diyoruz? Rabia, tek devlet, tek millet, tek vatan, ayyıldızlı tek bayrak. Bizim bu ülkeyi bölmek isteyenlere, aklı sıra kendilerine göre öz yönetim, sözde yönetim kurmak isteyenlere vereceğimiz cevap budur. Bu bayrak geçmişten geleceğe dalgalanmaya devam edecek. Bu bayrak kolay bu hale gelmedi. Toprak uğrunda ölen varsa vatandır. Bu bayrak şehitlerimizin yere dökülen mübarek kanlarıdır. Bizim görevimiz atalarımızdan aldığımız bu güzel yurdu gelecek kuşaklara bir tek çakıl taşına zarar vermeden teslim etmektir. Bu yüzden kuru gürültülere kulak vermeyin."

Yıldırım, bazılarının "Türk'üm" demekten imtina ettiğini belirterek, "Türk'üz, bununla da gurur duyuyoruz. Türk milleti deyince Arap da, göçmen de, Kürt de, Laz da, Çerkez de, Roman da burada. 36 farklı meşrepten, etnik kökenden herkesin bir olarak kardeşçe yaşadığı bir milletten bahsediyoruz." dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
PKK İdlib’e saldırı hazırlığında
Türkiye
CHP'li Yarkadaş'a tazminat davası
Dünya
Diktatör Trump'a karşı omuz omuza

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu