2023 hedefine kilitlendik

2023 hedefine kilitlendik


Çevre ve Şehircilik Bakanı Sarı, hükümetin küresel pazarda yoluna çıkan engelleri kararlılıkla aştığını belirterek, "2023 büyük Türkiye hedefine kilitlendik yolumuz devam ediyoruz." dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Güldemet Sarı, "Hükümetimiz her daim sanayimizi desteklemiş, yatırımcılara çok önemli teşvikler vermiş ve küresel pazarda yoluna çıkan engelleri kararlılıkla aşmıştır. 2023 büyük Türkiye hedefine kilitlendik yolumuz devam ediyoruz." dedi.

Sarı, Samsun Makina Adana Fabrikası ve yapımı tamamlanan diğer tesislerin toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, teşriflerinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve yatırım yapan firma yetkililerine teşekkür etti.

Bölgenin kalkınmasına ve insanın yaşam kalitesinin artmasına yönelik yapılan tüm yatırımların önemine değinen Sarı, büyük ve güçlü devlet olmanın şartlarından birinin de büyük ve güçlü sanayi yatırımlarına sahip olmak olduğunu söyledi.

Bu bağlamda özel sektörün dinamizminin korunması gerektiğini dile getiren Sarı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Fabrika iş demektir. Fabrika aş demektir. Fabrika kalkınma ve büyüme demektir. Başta Samsun Makine Sanayi ve bugün toplu açılışını yapacağımız diğer işletmelerin bölge insanımız için çok büyük ve önemli olduğunu ifade etmek isterim. Çünkü birçok yan sektörü de harekete geçirecek bu işletmelerin bölgeye sağlayacağı katma değer büyük olacaktır. 2023'ün büyük Türkiye'si ve ülkemizi en büyük 10 ekonomiden biri haline getirebilmek, en büyük hedefimizdir. Bunun için tek yürek olup hükümetimiz özel sektörümüz güç birliği içinde çalışıyoruz."

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İslam ülkelerine Ermenistan çağrısı

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu