İçki satışı sınırlaması asayiş olaylarını azalttı

İçki satışı sınırlaması asayiş olaylarını azalttı


Toplantıda, gece saat 22.00’dan sonra alkollü içi satışının yasaklanmasının asayiş olaylarını azalttığına dikkat çekildi.

Toplantıda, gece saat 22.00’dan sonra alkollü içi satışının yasaklanmasının asayiş olaylarını azalttığına dikkat çekildi.Muğla Vali Yardımcısı Salih Gürhan Başkanlığında Valilik 75’inci Yıl salonunda gerçekleştirilen toplantıya Emniyet, Zabıta, Milli Eğitim, Muhtarlar Birliği, Üniversite ve Sağlık temsilcileri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Vali Yardımcısı Salih Gürhan, yasaların uygulanmasına yönelik çalışma yapmak ile mükellef olduklarını belirtti.İÇKİ SATIŞI ASAYİŞ OLAYLARINI AZALTTI Muğla merkezde asayiş ekiplerinin ve araç sayısının arttırıldığına dikkat çeken Asayiş Şube Müdür Yardımcısı Bülent Erol, “Mahalle ekiplerimizi sabitledik. Amacımız mahalle sakinlerinin polisini tanımalarını sağlamak. Merkezde hırsızlık olaylarında azalma oldu. Fakat kent güvenliği için özellikle akşamları aydınlatma konusunda sıkıntılar devam ediyor.

Bu da hırsızlık olaylarının artmasına neden olabilir. Bunun yanında alkollü içki satışının gece saat 22.00’dan sonra satışının yasaklanması ile benim kişisel kanaatim asayiş olaylarında azalma olduğu yönünde” dedi.TRAFİKTE KEMER VE HIZ DENETİMLERİ ARTTI Muğla Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Yunus Kurucan, denetimlerde hız ve emniyet kemeri denetimlerine ağırlık verdiğini belirtti. Kurucuan, “Son 10 aylık dönem içinde Muğla merkezde ölümlü bir tek trafik kazası meydana gelmedi.

Muğla merkez araç sayısı bakımından Türkiye ortalamasının üzerinde bir araca sahip. 2,2 kişiye bir araç düşüyor. Bu Avrupa Birliği ortalaması. Türkiye geneli ise 2,3. Muğla’da en önemli konu alkole bağlı kazaların yüksek olması. Biz Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü olarak denetimlerin yanında eğitici çalışmaları da yürütüyoruz.

İl genelinde 33 bin 800 öğrenciye trafik güvenliği ve eğitimi konusunda eğitim verdik. Bunun yanında sivil toplum kuruluşları ve esnafımıza da trafik eğitimi konusunda bilinçlendirmek için seminerler düzenledik” dedi.BOŞANMALAR ÇOCUKLARI SUÇA İTİYORÇocuk Şube Müdürü Ergin Sıcakdemir ise ‘Güvenli Okul, Güvenli Eğitim’ projesi kapsamında eğitimlerin devam ettiğini açıkladı. Sıcakdemir, “38 okulumuzda okul irtibat polisleri görevlendirildi.

Bunun yanında çocuklarımızı suç ve zararlı alışkanlıklardan korumak için internet kafe gibi yerlerde denetimler sıklaştırıldı. Sorumluluk alanımızda meydana gelen aile içi şiddet, cinsel taciz ve intihar gibi olaylara karşı çocuklar için eğitim seminerleri verdik. Türkiye ortalamasının üzerinde bir boyanmanın yaşandığı Muğla’da en fazla mağdur olan kesim çocuklar. Aile evsisinden yoksun kalan çocuklar adeta suça itiliyor. Bu konuda da müdürlük olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İngiltere hükümeti: PYD-PKK ilişkisinden kaygılıyız

Hava Durumu

23°
Detaylı Hava Raporu