Yusuf İslam Bülbülzade Vakfını ziyaret etti

Yusuf İslam Bülbülzade Vakfını ziyaret etti

  • 24 Nisan 2016 03:03


Yusuf İslam ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kızı Sefure Davutoğlu, Suriyelilere yönelik sosyal uyum ve entegrasyon alanında projeler yürüten Bülbülzade Vakfını ziyaret etti.

Cat Stevens olarak ünlenen Müslüman olduktan sonra da adını değiştiren sanatçı Yusuf İslam ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kızı Sefure Davutoğlu, Suriyelilere yönelik sosyal uyum ve entegrasyon alanında projeler yürüten Bülbülzade Vakfını ziyaret etti.

Vakıftan yapılan yazılı açıklamaya göre, ziyarette, Bülbülzade Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Özmantar, İslam ve Davutoğlu ile ABD'li aktivist Faruk Abdullah'a çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Özmantar, Suriyeli sığınmacılarla yakından ilgilendiklerini belirtti.

Özellikle sığınmacıların istihdamı ve meslek eğitimlerine önem verdiklerini vurgulayan Özmantar, şunları kaydetti:

"Başta eğitim, istihdam ve yetimler olmak üzere mağdur kesimlerin ayağa kalkması için uğraşıyoruz. Onun için savaşın ilk günlerinden itibaren doktor, öğretmen, hukukçu ve değişik meslek gruplarını toplayıp Türkiye'nin sivil toplum birikimini aktarmaya çalışıyoruz. Bu eğitimler yaklaşık 6 yıldır devam ediyor. Yardımları koordine etmek amacıyla tamamen Suriyelilerden oluşan derneğin kurulmasına da öncülük ettik. Bunun yanında yetimlere yönelik önemli projelerimiz de bulunuyor."

Özmantar, mesleki eğitimleri ve parçalanmış ailelerin rehabilitasyonu için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile protokol imzaladıklarını bildirdi.

İslam ise bu tür faaliyetleri insanlara anlatmak için sosyal medyayı ve internet medyasını aktif olarak kullanmak gerektiğine işaret etti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Denizaltı projesinde sıra Muratreis'te
Türkiye
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Dünya
'720 bin Arakanlı çocuk kapana kısılmış durumda'

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu