Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizim gençlerimizden beklentilerimiz çok büyük

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizim gençlerimizden beklentilerimiz çok büyük


Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajında, "Biz çocuklarımıza güveniyoruz, bizim gençlerimizden beklentilerimiz çok büyük." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye'nin gençleri üzerinden yükseleceğine, onların dinamizmi, parlak hedefleri, duru zihinleriyle 2023, 2071 hedeflerine ulaşacağına inancımız tamdır." değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramıdolayısıyla yayımladığı mesajında, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 96'ncı kuruluş yıl dönümünü, Türkiye ve dünyadaki tüm çocukların Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en samimi duygularla kutladığını belirtti.

23 Nisan'ın bir yönüyle Türkiye'nin milli egemenliğinin ve bağımsızlık mücadelesinin en önemli dönüm noktalarından birini oluşturduğunu vurgulayan Erdoğan, çocuklar için de bayram olarak kutlandığını aktardı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında, "İstiklal Harbi esnasında aziz milletimiz, bir büyük seferberlik gerçekleştirmiş, birlik ve beraberlik içinde mücadele vererek zafere ulaşıp, Cumhuriyetimizi ilan etmiştir. 23 Nisan 1920'de, 'Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir' şiarıyla kurulan Meclisimiz, tam bağımsızlık konusundaki azim ve kararlığımızı tüm dünyaya ilan etmiştir." ifadelerine yer verdi.

"23 Nisan demokrasinin, milli iradenin en bariz göstergesidir"

TBMM'nin, milletin, vatan ve bayrak sevgisinin, bağımsızlığa olan aşkının yanında başka milletlerin bağımsızlık mücadelelerine örnek ve milli iradenin gerçekleştirilmesi yolunda emsal teşkil ettiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"23 Nisan demokrasinin, milli iradenin, millet egemenliğinin en bariz göstergesidir. Bugünün çocuklarımıza armağan edilmesi, Türkiye'nin geleceği olan çocuklarına, gençlerine olan güvenini, umudunu gösterir. Türkiye'nin gençleri üzerinden yükseleceğine, onların dinamizmi, parlak hedefleri, duru zihinleriyle 2023, 2071 hedeflerine ulaşacağına inancımız tamdır. 23 Nisan 1920 ruhunu, barış, kardeşlik ve beraberlikle yoğrulan mücadele azmini çocuklarımız, gençlerimiz çağın gerektirdiği bilgiyle buluşturacak, beklediğimiz büyük Türkiye'yi inşa edecektir. "

Mesajında, "Biz çocuklarımıza güveniyoruz, bizim gençlerimizden beklentilerimiz çok büyük" ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnanıyorum ki onlar da kendilerine sunulan imkanları iyi değerlendirecek, tarihlerinden aldıkları öz güvenle büyük başarılara imza atacaklardır. Bu duygularla, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk başkanı olan Gazi Mustafa Kemal'i, Kurtuluş Savaşımızı sevk ve idare eden ilk Meclis'teki tüm milletvekillerini, bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle yad ediyorum. Tüm çocuklarımızın, tüm dünya çocuklarının bayramını kutluyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Başbakan Yıldırım, Danıştay Başkanı Güngör'ü kabul etti
Türkiye
Türkiye'den ABD'ye '1915 olayları' tepkisi
Dünya
Esed rejimi Türkmendağı'na saldırıyor

Hava Durumu

16°
Detaylı Hava Raporu