İHH İnsani Yardım Vakfı'ndan Suriyeli çocuklara 20 bin tablet

İHH İnsani Yardım Vakfı'ndan Suriyeli çocuklara 20 bin tablet


İHH İnsani Yardım Vakfı, Katar merkezli yardım faaliyetleri yürüten Eid Kurumu ve İslam İşbirliği Teşkilatı işbirliğiyle DİMA projesi kapsamında, 20 bin Suriyeli çocuğa tablet dağıtımı için protokol imzalandı.

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ile Katar merkezli yardım faaliyetlerini yürüten Eid Charity ve İslam İşbirliği Teşkilatı işbirliğiyle Suriyeli 20 bin çocuğa DİMA Projesi kapsamında 20 bin tablet dağıtımı için protokol imzalandı.

Türkiye'de eğitim gören 350 bin Suriyeli çocuktan 16 bini Reyhanlı ilçesindeki 48 okulda eğitim görüyor. Proje kapsamında ilk etapta 9 pilot okulda 2 bin tablet dağıtıldı.

İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Antakya'da bir otelde düzenlenen protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, eğitime yatırımın geleceği inşa edeceğini belirtti.

Katarlıların da eğitim konusuna çok önem verdiğini ifade eden Yıldırım, ''İslam dünyası kendi içerisindeki problemleri ancak eğitilmiş gelecek nesillerle çözebilir. Savaşlar ve yoksulluklarla mücadele bu yolla mümkündür. Bu konuda ben de Katarlılara teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

Konuşmaların ardından Suriyeli öğrencilerin hazırladığı gösteri sunuldu ve şiirler okundu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İslam ülkelerine Ermenistan çağrısı

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu