yapay  kriz üreterek MHP'ye hakim olmak istiyorlar

yapay kriz üreterek MHP'ye hakim olmak istiyorlar


MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik operasyonlara hız verilmesi üzerine paralel yapıya hizmet eden kimse ve grupların, kendilerine yeni bir siyasi çatı arayışına girdiğini belirtti.

 Paralel yapı temsilcilerinin MHP'yi yeni bir senaryonun içine çekmeye çalıştığını ifade eden Yalçın, senaryonun son perdesinin, MHP'de suni kriz üreterek bir olağanüstü kurultay yapmak suretiyle yönetimi değiştirmek ve MHP'ye egemen olmak üzerine yazıldığını kaydetti.

Yalçın, açıklamasında şunları kaydetti:

"MHP'nin yeniden dizayn edilmesi kapsamında, olağanüstü kurultay için yargıdan 'fetva' çıkarma ve genel başkan gelinliği giymeye soyunanlar için 'yüz görümlüğü' hazırlama çabalarına birtakım gayrimeşru odakların ve kirli ellerin karışma gayretleri gözlerden kaçmamaktadır. Bu sürecin okyanus ötesi tarafından desteklenmesi, küresel güçlerin taşeronluğunu üstlenen bir çetenin varlığına işaret etmektedir. MHP olarak Türk devletinin bütün kurumlarına nüfuz eden karanlık mahfillerin temizlenmesi çabalarıyla ilgili gelişmelerin takipçisi olacağız. Bilinmelidir ki bu mesele sadece MHP'nin değil, bütün Türkiye'nin meselesidir. O bakımdan kamuoyunu bu hususta aydınlatmaya ve meşum yapıyla mücadeleye devam edeceğiz."

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Saldırı sonrası Somali'de ağır bilanço
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
Saldırı sonrası Somali'de ağır bilanço

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu