'Yenilikçi e-devlet proje' yarışması düzenlendi

'Yenilikçi e-devlet proje' yarışması düzenlendi


Türksat A.Ş'den yapılan açıklamada, Türkiye’nin, e-dönüşüm sürecine genç yazılımcıların katkı sağlaması amacıyla yeni bir yarışma düzenlendi.

Türksat A.Ş'den yapılan açıklamada, Türkiye’nin, e-dönüşüm sürecine genç yazılımcıların katkı sağlaması amacıyla yeni bir yarışma düzenlendiği belirtilerek Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Türksat A.Ş. ve İhsan Doğramacı, Bilkent Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlendiği yarışmaya, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki üniversitelerin bilgisayar ve yazılım mühendisliği bölümlerinde eğitim gören lisans öğrencilerinin katılabileceği kaydedildi.

Açıklamaya göre, bilgisayar ve yazılım mühendisliği alanlarında eğitim alan lisans öğrencilerinin, ülkemizin e-dönüşüm sürecine ilgilerini çekmek, yenilikçi ve girişimci bir şekilde bilişim teknolojilerini kullanarak yeni proje, fikir ve çözüm üretmelerini sağlamak ve bu doğrultuda bilgi ve becerilerini geliştirmeleri konusunda onları teşvik etmek amacıyla, düzenlenen yarışmada 1.'ye 5 bin TL ödül verilecek. 2. gelecek 3 proje 4'er bin TL, 3. gelecek 5 ayrı proje ise 3'er bin TL ödül alacak.

Bunun yanı sıra, 5 ayrı kategoride “başarı ödülü” olarak biner TL ödül verilecek. Ayrıca, projelerin akademik danışmanlarına da para ödülü verilecek.

Yarışmaya bireysel veya grup halinde başvuru yapılabilecek. Yarışmada, proje sayısı sınırlaması olmayacak. Öğrenciler, proje önerilerini 31 Aralık 2013 tarihine kadar “online” olarak teslim edebilecekler. Projeler, ön elemeye tabi olacak ve eleme sonuçları 31 Ocak 2013 tarihinde açıklanacak.

Proje sonuç raporları 15 Nisan 2013 tarihine kadar teslim edilecek. 17 Mayıs 2013’de proje sergisi düzenlenecek. Jüri üyeleri ile sergi davetlilerinin oylamaları sonucunda dereceye girenler açıklanacak.
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Barzani'den Türkiye açıklaması!
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Barzani'den Türkiye açıklaması!

Hava Durumu

16°
Detaylı Hava Raporu