Denizli'de Türkiye'nin, en büyük cam horozu

Denizli'de Türkiye'nin, en büyük cam horozu


Türkiye'nin en büyük açık hava cam heykeli olma özelliğini taşıyan ve 7 bin parçadan oluşan cam horoz heykeli, vatandaşların ilgisini çekmeyi sürdürüyor.

Türkiye'nin en büyük açık hava cam heykeli olma özelliğini taşıyan ve 7 bin parçadan oluşan cam horoz heykeli, vatandaşların ilgisini çekmeyi sürdürüyor. Denizli Belediyesi tarafından Ağustos ayı sonunda, Delikliçınar Meydanı'na yerleştirilen ve büyük beğeni alan cam horoz heykeli, Türkiye'nin en büyük açık hava cam heykeli olma özelliğini taşıyor. Şehrin en işlek noktasına yerleştirilen ve açıldığı andan itibaren, günün her anı hatıra fotoğrafı çektirmek isteyenlerin akınına uğrayan cam horoz heykeli, dikkat çekiyor.Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, kente gelen misafirlerin cam horozun önünde fotoğraf çektirdiğini söyledi. Her şehrin kendine özgü anıtsal nitelikte sembolleri bulunduğunu, cam horoz heykelinin Denizli'nin simgesi haline geldiğini, ifade eden Başkan Zolan, "Denizli horozunun, tarihsel bir özelliği vardır. Horozun tarihsel geçmişi ve o dönemden bu yana şehrin simgesi olması sebebiyle, belediye olarak kentimizin sembolü niteliğindeki horozun, camdan heykelini yaptık. Cam horoz 7 bin parça camdan oluşuyor. Horozun altında ise, yine Denizli'nin bir diğer simgesi, mermerden yapılmış havuzu gösteriyoruz. Havuzun kenarında ise, dünya kültür mirasımız Pamukkale'yi ziyaretçilere sunduk. Denizli'nin her köşesini, böyle güzel değerlerimizi taşıyan eserlerle donatıp,vatandaşların bilgisine sunmaya devam edeceğiz" dedi.
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İsrail kendisine bir tampon bölge oluşturmak istiyor
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Şii ve Sünni koalisyonlarından IKBY referandumuna ret

Hava Durumu

24°
Detaylı Hava Raporu