Emniyet Genel Müdürü Lekesiz: Terör örgütlerini taşeron olarak kullanıyorlar

Emniyet Genel Müdürü Lekesiz: Terör örgütlerini taşeron olarak kullanıyorlar


Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Şırnak'ın Cizre ilçesinde PKK'lı teröristlere yönelik operasyonlara katılan emniyet mensuplarıyla bir araya geldi.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde terör operasyonlarına katılan emniyet mensuplarıyla bir araya gelen Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Türkiye'nin son yıllarda sosyal, kültürel, ekonomik açıdan büyük bir koşuşturmacanın içine girdiğini belirterek, ülkenin dünyayla uluslararası münasebetlerini her alanda geliştirdiğini, hatta Ortadoğu'da dünyayla ekonomisini entegre eden tek ülke haline geldiğini söyledi.

"Türkiye'nin güçlü yürüyüşten rahatsız olan çevreler terör örgütlerini taşeron olarak kullanıyor"

Gıptayla izlenen Türkiye'nin ilerleyişinin terör örgütleri vasıtasıyla engellenmek istediğini kaydeden Lekesiz, "Türkiye'nin son yıllarda gösterdiği güçlü yürüyüşten rahatsız olan çevreler terör örgütlerini taşeron olarak kullanıyor. Bazı çevreler, Türkiye'nin sosyal ve fiziki enerjisini heder edip ayağına bağ olması için PKK terör örgütünü her ne kadar kullanmak istese de buna izin vermeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Emniyet ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının bölgede son derece büyük fedakarlıklarla görev yaptığını vurgulayan Lekesiz, huzur ve asayişin önemine değindi.

Güvenlik güçlerine teşekkür

Bölgede devam eden terör operasyonlarının başarıyla sonuçlanacağını vurgulayan Lekesiz, emniyet ve silahlı kuvvetler mensuplarının, insanların yarınının bugününden daha iyi olması için büyük fedakarlıklar yaptığını ifade etti.

Terör ve teröristle mücadele ederken 3 noktaya çok dikkat ettiklerini belirten Lekesiz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Terör ve teröristle yapılan mücadelenin hukuk sınırları içinde yapılması çok önemliydi, bu konuda her bir güvenlik görevlisi azami derecede önem gösterdi. İkinci konu operasyonlar sırasında teröristle sade vatandaşın, dürüst düzgün vatandaşlarımızın ayırt edilmesi konusunda azami derecede özen gösterilmesi çok önemliydi. Şu ana kadar yapılan çalışmalarda buna çok özen gösterdiniz, hatta bu özenden dolayı gerekirse şehit oldunuz, gerekirse yaralılar verdiniz. Masum insanlarımıza zarar vermemek için en üst düzeyde hassasiyet gösterdiniz. Üçüncü husus ise Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları Mehmetçiğimizle birlikte uyum, ahenk, dayanışma, yardımlaşma, kaynaşma içinde mücadele ettiniz. Bu üç hususta gösterdiğiniz gayret için teşekkür ediyorum." 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Denizaltı projesinde sıra Muratreis'te
Türkiye
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Dünya
'720 bin Arakanlı çocuk kapana kısılmış durumda'

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu