Gençlik yeni anayasayı tartışacak

Gençlik yeni anayasayı tartışacak


AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Ecertaş, "Hürriyet ve adalet sütunları üstünde yükselen bir anayasa istiyoruz. Bu kapsamda çalıştaylar yapılacak. Oluşacak taslağı götürüp Meclis'e teslim edeceğiz." dedi.

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş, AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Taha Ayhan ile Hürriyet ve Adalet İnisiyatifi Sözcüsü Ahmet Büyükgümüş, Gülhane Parkı'nda bulunan İstanbul İslam, Bilim ve Teknoloji Müzesi önünde "Gençlik Yeni Anayasa İstiyor" başlıklı bir basın açıklaması yaptı.

Bugüne kadar yazılan anayasaların darbeci ve vesayetçi zihniyetin yazdığıanayasalar olduğunu ifade eden Ecertaş, "Şimdiye kadar Türkiye’de dört tane Anayasa yazıldı. Bunlar darbe anayasaları, vesayetçi sitemin anayasaları, Türkiye’de kapalı kapılar ardında yazılan anayasalar. İlk defa millet olarak biz hep beraber bir anayasa yazma süreci içerisine girdik." dedi.

CHP'li vekillerin Anayasa Uzlaşma Komisyonu’ndan ayrıldıklarını hatırlatan Ecertaş, "Uzlaşma Komisyonu diye bir konu gündemde kalmadı. Ama biz CHP’li genç arkadaşlardan rica ediyoruz. Diyoruz ki, arkadaşlar gelin hep beraber tartışalım, konuşalım. Sizler, kendi geleceğinizi lütfen düşünün ve hep beraber oturalım tartışalım bunu." diye konuştu.

"Gençlik yeni anayasayı tartışacak"

Ecertaş, ortaya net bir tavır koyduklarını, hürriyet ve adaleti temel alan bir anayasa istediklerini belirterek, şöyle devam etti:

"Hürriyet ve adalet sütunları üstünde yükselen bir anayasa istiyoruz. Bu kapsamda çalıştaylar yapılacak. Parklarda, bahçelerde, sahillerde gençlik yeni anayasayı tartışacak. Bu çalışmalar sonucunda oluşacak taslağı götürüp Meclis'e teslim edeceğiz. Hem partimize hem CHP ve MHP’ye teslim edeceğiz bu taslağı. Yeni anayasayı tartışmak için biz buradan bir çağrı yapıyoruz siyasi parti, ideolojik görüş ayırt etmeksizin tüm gençlere çağrı yapıyoruz. Burada Türkiye’nin geleceği olan bizler, hür ve adil bir dünya istiyoruz."

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Barzani'den Türkiye açıklaması!
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Barzani'den Türkiye açıklaması!

Hava Durumu

21°
Detaylı Hava Raporu