Türkiye terör örgütleriyle eş zamanlı mücadele ediyor

Türkiye terör örgütleriyle eş zamanlı mücadele ediyor


Emniyet Genel Müdürü Lekesiz, "Türkiye'nin kararlı yürüyüşünün önünde tarihin belki de en büyük taşeron örgütleri faaliyet halinde. Türkiye eş zamanlı olarak bunların hepsiyle mücadele ediyor." dedi.

Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak'ı ziyaretinde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin sosyal, kültürel, ekonomik ve kalkınmaya ilişkin yolculuğuna devam ettiğini, bu yolculuğun istenildiği gibi devam edebilmesi için de huzur ve güven ortamına ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Yapılacak tüm çalışmaların huzur ve güven ortamının üzerine inşa edilerek devam ettirileceğini ifade eden Lekesiz, şöyle konuştu:

"Ama görüyoruz ki son zamanlarda Türkiye'nin son derece kararlı bu yürüyüşünün önünde eş zamanlı olarak tarihin belki de en büyük taşeron örgütleri faaliyet halinde. Bunlardan bir tanesi PKK, bir tanesi paralel. Bunun haricinde yine benzer şekilde DAEŞ ve diğer yasa dışı örgütler gibi pek çok örgütler var. Türkiye eş zamanlı olarak bunların hepsiyle de mücadele ediyor. Biz dayanışmanın içerisinde olduğumuz sürece tüm bu zorlukların üstesinden gelir ve Türkiye'yi daha güçlü bir geleceğin inşasına inşallah taşırız, bundan hiçbir şüphemiz yok."

"Operasyonlarda azami özen gösteriliyor"

Lekesiz, Nusaybin başta olmak üzere güvenlik görevlilerinin büyük bir fedakarlıkla vatandaşın huzur ve güven ortamı için görev yaptığını belirtti.

Terörist ile vatandaşı birbirinden ayırma konusunda hassasiyetle durduklarına dikkati çeken Lekesiz, şunları kaydetti:

"Memnuniyetle belirtmek isterim ki diğer illerimizde olduğu gibi Mardin'de, güvenlik kuvvetlerimiz, polisimiz ve askerimiz, şu ana kadar teröristle sivil vatandaşımızı birbirinden ayırmak konusunda azami derecede özen gösterdiler, gösteriyorlar ve gösterecekler de. Bundan dolayı çalışma arkadaşlarıma bir kez daha bu ziyaret vesilesi ile teşekkür ederim. Askerimiz, Mehmetçiğimizle uyum, ahenk içerisinde yaptıkları çalışma için de teşekkür ederim." 

Muhabir: Halil İbrahim Sincar-Mehmet Çalık

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
TSK'dan Sincar ve Suriye'nin kuzeydoğusuna hava harekatı
Türkiye
Türkiye'den ABD'ye '1915 olayları' tepkisi
Dünya
Türkiye, Ermenistan'da Türk bayrağı yakılmasını lanetledi

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu