ABD enerji altyapısını elden geçirecek

ABD enerji altyapısını elden geçirecek


ABD'de enerji altyapısını çağın standartlarına göre yeniden düzenlenmesi yönünde verilen yasa teklifi kabul edildi.

Petrol, doğalgaz ve elektrik altyapısının modernleştirilmesini amaçlayan yasa teklifi 12'ye karşı 85 oyla ABD Senatosu genel kurulundan geçti.

Cumhuriyetçi ve Demokrat senatörleri bir araya getiren tasarı, enerji alanında son 10 yılı aşkın süredir kabul edilen ilk geniş kapsamlı yasa teklifi olma özelliğini taşıyor.

Teklif, ülkenin altyapısının modernleştirilmesinin yanı sıra elektrik şebekesinin geliştirilmesi, sıvılaştırılmış doğalgazın ihraç edilmesindeki sürecin işleyişi, eski düzenlemelerin kaldırılması gibi birçok değişikliği barındırıyor.

ABD Enerji Bakanı Ernest Moniz de tasarıya ilişkin bir süre önce yaptığı açıklamada, teklifin birçok artısı olacağını belirterek, “Tasarı bizim enerji teknolojisindeki girişimlerimize yönelik taahhüdümüzü güçlendirecek. Enerji ve bilim programlarının entegrasyonunun daha iyi bir şekilde yeniden yapılandırılmasını sağlayacak. Ayrıca enerjiyle ilgili altyapı kesintilerine acil müdahalede bulunmamıza ilişkin sorumluluğumuzu artırmamızı etkileyecek.” ifadelerini kullanmıştı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Denizaltı projesinde sıra Muratreis'te
Türkiye
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Dünya
'720 bin Arakanlı çocuk kapana kısılmış durumda'

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu