Meclis'te güvenlik önlemleri artırılıyor

Meclis'te güvenlik önlemleri artırılıyor


Meclis'in İçişleri Bakanlığına bakan ön tarafına, güvenlik önlemleri kapsamında, leylandi bitkisinden çit çekilmeye başlandı.

Meclis'in İçişleri Bakanlığına bakan ön tarafına, güvenlik önlemlerikapsamında, leylandi bitkisinden çit çekilmeye başlandı.

Alınan bilgiye göre, yerleşkenin üç tarafı duvarlarla çevrili olduğu halde, açıldığı 1961 yılından beri "Halkla bütünleşmenin simgesi olarak" Meclis'in, İçişleri Bakanlığına bakan tarafında, duvar ya da benzeri bir engel bulunmuyordu.

Son dönemde Başkent'teki terör saldırıları, TBMM Başkanlığını, Meclis'le ilgili yeni güvenlik önlemleri almaya yöneltti.

Bu çerçevede, TBMM Başkanlık Divanı'nda alınan karar gereğince, yerleşkenin duvar bulunmayan tek cephesi olan tarafına, olası bir terör ya da başka bir saldırı ihtimaline karşın, doğaya uygun ve estetik görselliği olan leylandi bitkisinden çit oluşturulmaya başlandı.

'Başkanlık Divanı'nda, güvenlik önlemi olarak çit çekilmesinin yanı sıra kamera sistemlerinin gözden geçirilmesi, ziyaretçi girişlerinin kontrol altına alınması, Genel Kurul'un çalışma saatlerinde milletvekillerinin yasama ve denetim çalışmalarını olumsuz etkileyeceği için kulislere ziyaretçi kabul edilmemesi, milletvekilleriyle gelen ziyaretçilerin güvenlik kontrolünden geçirildikten sonra kart verilerek, içeriye alınması gibi birtakım kararlar da alınmıştı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan'dan Trump ve ABD'ye çok sert sözler!
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
Petrol zengini ülkenin ekonomisi çöküyor

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu