Mekke ve Medine'yi yeniden biz inşa etmeliyiz"

Mekke ve Medine'yi yeniden biz inşa etmeliyiz"


Araştırmacı yazar Kayan, "Yeni seferler başlatmalıyız. Ümmetin evlatlarının sığınacağı Mekke ve Medine'yi yeniden biz inşa etmeliyiz." dedi.

Türkiye Gençlik Vakfının (TÜGVA) desteği ve Dicle Üniversitesi (DÜ) Yeniler ve Beyaz Fikirler Kulübü'nün ev sahipliği ile "Peygamberin şahsında gençliğin heyecanı ve dirilişi" temalı Kutlu Doğum Haftası etkinliği düzenlendi.

DÜ Konferans Salonu'nda düzenlenen etkinlik, Cebeli Nur Cami İmam Hatibi ve Yeniler Fikir Kulübü Başkanı Mustafa Şeker'in Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Araştırmacı yazar Ramazan Kayan, etkinlikte yaptığı konuşmada, Kutlu Doğum'un yeniden dirilişe vesile olmasını temenni ederek dünyayı değiştirme iradesini kaybetmeyen herkesin genç olduğunu söyledi.

"Ümmetin evlatlarının sığınacağı Mekke ve Medine'yi yeniden biz inşa etmeliyiz"

Hazreti Muhammed'in hayatından kesitler aktaran Kayan, "Batının umudu olan bu ümmetin evlatları, bugün batıya kaçıyor. Akdeniz ve Ege'de insanlar boğulup kıyıya vuruyor. Ümmet Akdeniz'de boğuluyor. Yeni seferler başlatmalıyız. Ümmetin evlatlarının sığınacağı Mekke ve Medine'yi yeniden biz inşa etmeliyiz. Bizi bekleyen önemli sorumluluklarımız var. Gençliğe ulaşıp bu sorumlulukları anlatmalıyız." dedi.

Bugün insanlığın Hazreti Muhammed'in savunduğu evrensel İslam kardeşliğine ihtiyacı olduğunu dile getiren Kayan, "Liberalizm ve modernizm üzerinden gelen bireyselleşme, bencilleşme, insanların birbirine yabancılaşması ve uzaklaşması karşısında Hazreti Peygamber'in insanlığa sunduğu evrensel İslam kardeşliğinin bu çağda ne kadar ihtiyaç ve önem arz ettiğini daha iyi görüyoruz" dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Kadir Topbaş istifa etti
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Suriye görüşmelerinde diplomasi atağı

Hava Durumu

16°
Detaylı Hava Raporu