Sinan Oğan: BBP MHP'ye katılacak

Sinan Oğan: BBP MHP'ye katılacak


Eski MHP milletvekili Sinan Oğan, "MHP'ye çok ciddi katılımlar olacaktır" dedi.

Oğan, Hollanda Azerbaycan Türk Kültür Derneği tarafından Lahey'de  düzenlenen "Türk Dünyası Nevruz Şenliği"ne katıldı.

"MHP'YE ÇOK CİDDİ KATILIMLAR OLACAKTIR"

Sinan Oğan, genç ve dinamik bir yönetimin işbaşına gelmesiyle siyasete  mesafeli duran veya siyasette kendisine uygun bir mecra bulamayan insanların  MHP'ye katılacağını vurguladı.

"MHP'ye çok ciddi katılımlar olacaktır" diyen Oğan,  "Başta Büyük  Birlik Partisi olmak üzere birleşmeler olacaktır. Türkiye'de ismen çok  tanıdığınız, çok bildiğiniz isimler MHP'ye katılmak için bizden haber  beklemektedirler. İnşallah kurultayımızı yaptığımızda göreceksiniz peş peşe flaş  isimler MHP saflarına katılacaklardır." ifadelerini kullandı.

Oğan, "Genel başkan seçilirseniz BBP kesin olarak MHP'ye katılacak  mı?" sorusuna "Biz davet edeceğiz ve inanıyorum ki onlar da davete icabet  edecekler. Şimdi ayrı bir kurumsal kimlik, elbette şu an bir şey demek o kurumsal  kimliğe saygısızlık olur. Biz görüşüyoruz, arkadaşlarımız, hep iyi  arkadaşlarımız. Aynı kökten geliyoruz, taban da bunu istiyor zaten. Dolayısıyla  biz davet edeceğiz, onun sözünü veriyorum ve inancımı ifade ediyorum ki onlar da  bu davete icabet edecekler. Sadece onlar değil, çok sayıda başka siyasi figürler  de ve siyasi organizasyonlar da…" şeklinde cevap verdi.

Avrupa'daki Türklerle ilgili farklı projeleri olduğunu da belirten  Oğan, MHP'de yönetime geldikleri zaman Avrupa Türklerinden sorumlu bir genel  başkan yardımcılığı ihdas edeceklerini kaydetti.

 

Haber7

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

14°
Detaylı Hava Raporu