Iraklı Şii lider Mukteda es-Sadr,  72 saat içinde teknokratlar hükümeti kurulması çağrısında bulundu.

Iraklı Şii lider Mukteda es-Sadr, 72 saat içinde teknokratlar hükümeti kurulması çağrısında bulundu.


Iraklı Şii lider Mukteda es-Sadr, tüm bakanların istifa etmesi, 72 saat içinde teknokratlar hükümeti kurulması çağrısında bulundu.

Sadr, yaptığı yazılı açıklamada, eksi Başbakan Nuri el-Maliki'yi eleştirerek, "Eski hükümete ve çökmüş üçüncü dönem başbakanlık sahibine lanet olsun." ifadelerini kullandı.

Hükümetteki tüm bakanların istifa etmesini isteyen Sadr, ayrıca Başbakan, Meclis Başkanı ve Cumhurbaşkanı'ndan, 72 saat içinde oylamaya sunacakları teknokrat adaylardan oluşan kabine kurmasını talep etti.

Sadr, açıklamasında "Başbakan, 45 gün içerisinde siyasi sürecin geri kalan yönünü değiştirsin, siyasi grupları dinlemeden ve halkın görüşüne aykırı anlaşmalar imzalamadan bu halkın desteğini kullansın. Başbakan bu talepleri karşılamadığı halde mesele halka havale edilecek. Ben kendimi halk hanesine koydum ve hiçbir siyasi polemikte yer almam." ifadelerine yer verdi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan'ın çağrısına Rusya Merkez Bankası'ndan yanıt.
Türkiye
Şırnak'ta terör mağduru ailelere destek
Dünya
İran'ın resmi para birimi değişiyor.

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu