Dünyayı yeni bir kriz bekliyor mu

Dünyayı yeni bir kriz bekliyor mu


ABD Merkez Bankası -Fed- Başkanı Bernanke, alınan tedbirler sonucunda yeni bir krizle karşılaşma olasılığının azaldığını, karşılaşılması durumunda ise maliyetin daha az olacağını söyledi.

ABD Merkez Bankası -Fed- Başkanı Bernanke, alınan tedbirler sonucunda yeni bir krizle karşılaşma olasılığının azaldığını, karşılaşılması durumunda ise maliyetin daha az olacağını söyledi. Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Jacques Polack konferanslar dizisinin kapanış oturumunda konuşan Bernanke, 2008 krizi sonrası başta FED’in piyasalara yoğun likidite sağlaması olmak üzere alınan bir dizi tedbir sonucu finansal sektörde yaşanan sorunların derinleşmeden kontrol edildiğini ancak krizin beşinci yılında büyümenin henüz arzu edilen düzeyde olmadığını kaydetti. Finansal sektörde yapılan yeni düzenlemelerle sistemin güçlendirilmesi konusunda önemli adımlar atıldığını belirten Bernanke, bu düzenlemeler neticesinde yeni bir krizle karşılaşma olasılığının azaldığını, karşılaşılması durumunda da maliyetin daha az olacağını belirtti. Öğrenci kredilerinin geri ödenmesinde meydana gelebilecek bir sorunun yeni bir krizi tetikleyip tetiklemeyeceği konusuna da değinen Bernanke, öğrenci kredilerinin yüksekliğinin ekonomide durağanlık yaratan bir faktör olduğunu, ancak kredilerinin çoğunun alacaklısının hükümet olması nedeniyle olası bir sorunun finansal sektöre etkisinin sınırlı olacağını ifade etti., Dünyayı yeni bir kriz bekliyor mu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İstanbul'da bazı caddeler trafiğe kapatıldı
Türkiye
FETÖ'nün suikast timine ağırlaştırılmış müebbet istemi
Dünya
Venezuela'da asgari ücret yüzde 60 artacak

Hava Durumu

13°
Detaylı Hava Raporu