'Türkiye önce paralelle mücadelede başarılı olacak'

'Türkiye önce paralelle mücadelede başarılı olacak'


Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Türkiye, eğer terörle mücadelede başarılı olacaksa önce paralelle mücadelede başarılı olacak. İleri demokrasiye, hukukun üstünlüğüne ulaşacaksa, önce bu hastalıklı yapıyla mücadeleyle ulaşacak." dedi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Üsküdar Belediyesi tarafından restorasyonu tamamlanan Üsküdar'daki Kartal Baba Camisinin açılışına katıldı.

Asırlardır devam eden vakıf geleneğinin tek amacının "Allah'ın rızasını kazanmak" olduğunu dile getiren Akdoğan, Bediüzzaman Said Nursi'nin de bir vakıf insan olduğunu belirtti.

Birilerinin sonradan çıkarak önce Risale-i Nur'a, Bediüzzaman'a ihanet ettiğini dile getiren Akdoğan, "Sonra bu millete, bu devlete ihanet ettiler. Bunların kimler olduğunu biliyorsunuz." diye konuştu.

"Bu nasıl bir kirli işbirliğidir?"
Akdoğan, bir milli güvenlik sorunu varsa, bir hareket milletin temiz duygularını istismar ederek farklı arayışlar içinde ülkesine düşmanlık yapmaya başlıyorsa bunun, Türkiye'ye zarar vermesinin önüne geçmek gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

"İş birliği yapmaktan çekinmedikleri yapılar, Türkiye düşmanlarını geçtik, içerideki terör örgütlerine bilgi sızdırıyorlar ve Türkiye'nin şu anki terörle mücadelesini akamete uğratmaya çalışıyorlar. Bu nasıl bir kirli işbirliğidir? Türkiye, eğer terörle mücadelede başarılı olacaksa önce paralelle mücadelede başarılı olacak. İleri demokrasiye, hukukun üstünlüğüne ulaşacaksa, önce bu yapıyla, bu hastalıklı yapıyla mücadeleyle ulaşacak."

"Bizim geleneğimizde 'Her yol mubahtır' anlayışı yok. Bunlar sanki hükümet cemaatlerle problemliymiş gibi göstermeye çalışıyorlar." diye konuşan Akdoğan, "Türkiye'deki vakıflar, dernekler, cemaatler, Türkiye'nin nereden nereye geldiğini çok iyi biliyor. Bütün bu vakıflarımız, derneklerimiz bugün özgürce bu faaliyetlerini yürütebiliyor. Ama bütün bunlara karşı siz devlete savaş açarsanız, devletin kurumlarını ele geçirmeye çalışırsanız, buna da kimse izin vermez." değerlendirmesinde bulundu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

14°
Detaylı Hava Raporu