Yatırımcıları davet ediyorum

Yatırımcıları davet ediyorum


Kalkınma Bakanı Yılmaz, Türkiye'de güçlü bir yönetim ve siyasi istikrar olduğunu belirterek, "2019'a kadar seçimlerin olmayacağı, belirsizliğin az, öngörülebilirliğin yüksek olduğu bir ülke var. Buraya yatırımcıları davet ediyorum." dedi.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Türkiye'de güçlü bir yönetim ve siyasi istikrar olduğunu belirterek, "2019'a kadar seçimlerin olmayacağı, belirsizliğin az, öngörülebilirliğin yüksek olduğu bir ülke var. Buraya yatırımcıları davet ediyorum" dedi.

Messe Stuttgart Ares Fuarcılık tarafından CNR Expo Fuar Merkezi'nde bu yıl 9'uncusu düzenlenen "Uluslararası Ekmek, Pasta Makineleri Dondurma, Çikolata ve Teknoloji Fuarı - IBATECH 2016" başladı.

Fuarın açılışında konuşan Yılmaz, küresel krizin etkilerinin hissedildiği bu dönemde KOBİ'lerin daha fazla takdir edilmesi gerektiğini, KOBİ'lerin her türlü değişime uyum sağlayabildiğini, istihdamın, girişimciliğin ve yeniliğin zeminini oluşturduğunu vurguladı.

"Türkiye'de güçlü bir yönetim ve siyasi istikrar var"

Yılmaz, fuar dolayısıyla Türkiye'ye gelen girişimcilere ve yatırımcılara da seslenerek, şu mesajı verdi:

"Hükumet olarak bu sektörün yanında ve arkasındayız. Bu sektör inşallah yabancı ortaklarla birlikte, gelişen ticaretle birlikte hem Türkiye, hem de değişik ülkelerdeki iş dünyası için yeni fırsatlar oluşturacaktır. Türkiye'de güçlü bir yönetim ve siyasi istikrar var. 2019'a kadar seçimlerin olmayacağı, belirsizliğin az, öngörülebilirliğin yüksek olduğu bir ülke var. Buraya yatırımcıları davet ediyorum. Diğer taraftan teşvik politikaları ve desteklerimizle her zaman üreticilerimizin yanındayız."

 

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Dayakçı öğretmen gözaltında
Türkiye
CHP'li Yarkadaş'a tazminat davası
Dünya
'Mali suçlardan mahkum edildiği' ortaya çıktı

Hava Durumu

21°
Detaylı Hava Raporu