ABD'de Müslümanlara karşı saldırılar çığırından çıktı

ABD'de Müslümanlara karşı saldırılar çığırından çıktı


ABD Adalet Bakanlığı yetkilileri ülkede Müslümanlara ve Araplara karşı artan tehditleri değerlendirme amaçlı toplantı yapılacağını bildirdi.

Haber Seyret | Çeviri Haber - 12.04.2016 Çarşamba günü ABD Adalet Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada ABD'nin 11 farklı eyaletinden bir araya gelen hukukçuların ülkede Müslümanlara karşı artan tehditlerle ilgili ciddi endişelerinin olduğunu dile getirdi.

Bakanlık ayrıca "Brüksel" "Paris" ve "San Bernardino" da yapılan trajik terörist saldırılardan sonra hedef haline gelen Müslüman, Arap, Sih ve Güney Amerikalı azınlıkların hakları ile ilgili toplantılar düzenleneceğini açıkladı.

"Ülkemizde tahammülsüzlüğe yer yok" diyen hukukçu Loretta Lynch önümüzdeki haftalarda Adalet Bakanlığı'nın yerel hukukçularla bir araya gelerek toplumun güvenliği için gerekli çalışmaların yapılacağını ekledi.

Güvenlik zafiyeti Connecticut kentinte bir camii önünde ateş açılması ve bir başka ABD'linin iki camiiyi cemaati ile birlikte havaya uçuracağını açıklaması ile ortaya çıkmıştı.

11 Eylül saldırılarından sonra ABD Adalet Bakanlığı müslümanlara yönelik 1.000'den fazla tehdidin kayıtlara geçtiğini de açıkladı.

Amerika İslam İlişkileri Konseyi camiilere 2015 yılı içerisinde ABD'de camiilere karşı toplam 63 saldırı gerçekleştiğini açıkladı. Amerika İslam İlişkileri Konseyi sözcüsü Corey Saylor bu rakamın çok daha yüksek olabileceğini de sözlerine ekledi.

ABD Adalet Bakanlı'ğının artan terör saldırıları ile ilgili İstanbul ve Ankara'daki patlamalardan bahsetmemesi gözlerden kaçmadı.Bu da akıllara failleri müslüman olmadığı için bu terör saldırılarından bahsetmemiş olabileceği algısını oluşturdu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

14°
Detaylı Hava Raporu