'Gelin bu düzeni kökten değiştirelim'

'Gelin bu düzeni kökten değiştirelim'


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, ahlaki yozlaşmanın yüzde yüz arttığını iddia ederek, "Yapanın yanına kar kalıyor ama milletime sözüm söz, kul hakkı yiyenlerden hesap sorulmasını istiyorsanız, tek bir adresiniz var CHP." dedi.

Kılıçdaroğlu, "Bütün vatandaşlarıma sesleniyorum: 'Kul hakkı yiyenden hesap sorun, bu İslamiyet'te en büyük günahtır' diyorsanız, o günahın gereğinin yerine getirilmesini istiyorsanız gelin CHP'ye bu düzeni kökten değiştirelim." diye konuştu.

"Siyasette ahlaki kurallar yok"
Ahlakın çok önemli olduğunu, bunun pek çok kültürden, dinden beslendiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, siyasette ahlaki kuralların bulunmadığını, bu nedenle Siyasi Ahlak Yasası'nın çıkarılmasının gerektiğini bildirdi.

İslamiyet'te de ahlaka büyük önem verildiğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, Hazreti Muhammed'in, Mekke'nin ileri gelen ailelerinden bir kadının yaptığı hırsızlığı affetmesi için kendisine gelen aracıya, "Geçmiş ümmetlerin helak olmasının başlıca sebeplerinden biri cezaların sadece fakir ve zayıf kimselere tatbik edilip, zengin ve soylu güçlülerin affedilmesi. Allah'a yemin ederim ki eğer hırsızlık yapan Muhammed'in kızı Fatma olsaydı, onun da elini keserdim" diyerek, cezayı uyguladığını anlattı.

Muhabir: Meltem Öztürk, Mehmet Tosun

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İran İsrail'e ait hedeflerin koordinatlarını paylaştı
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
İran İsrail'e ait hedeflerin koordinatlarını paylaştı

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu