HDK LGBTİ Meclisinin paneline tepki

HDK LGBTİ Meclisinin paneline tepki


Diyarbakır'da İslami Sivil Toplum Kuruluşları, Halkların Demokratik Kongresi (HDK) LGBTİ Meclisi'nin yarın yapmayı planladığı panelin iptal edilmesini talep etti. Memur-Sen İl Temsilciliğinde İslami Sivil Toplum Kuruluşlarınca konuyla ilgili basın açıklaması yapıldı.

Diyarbakır'da İslami Sivil Toplum Kuruluşları, Halkların Demokratik Kongresi (HDK) LGBTİ Meclisi'nin yarın yapmayı planladığı panelin iptal edilmesini talep etti.

Memur-Sen İl Temsilciliğinde İslami Sivil Toplum Kuruluşlarınca düzenlenen basın toplantısında konuşan Hüseyin Solmuş, Kürt halkının mayasının İslam ile yoğrulduğunu ve hayat bulduğunu anlatarak, Kürtlerin en erken dönemlerde Müslümanlığı seçen halklardan olduğunu, İslam uğruna fedakarlık ve kahramanlıklar yaptığını söyleyerek, şu değerlendirmede bulundu:

"Kürtlerin var olan insani ve kültürel sorunlarından, mazlumiyet ve mağduriyetlerinden nemalanan HDK ve türevleri eliyle Kürtler İslam'dan uzaklaştırılmaya çalışılmaktadır. Bunu yaparlarken de en iğrenç şekilde faaliyet yürüten gayri insani vasıf ve ahlaklarıyla yaşayan grup ve kişilerle işbirliği yapmaktan da çekinmemektedirler. Mazlum Kürt halkı bunlara destek verirken özgürlük, adalet ve barış istiyordu. Bunlar ise bu desteği rezillik, ahlaksızlık, aile değerlerini yok etme, Allah'ın haram kıldığı fiil ve eylemlerin yayılması için kullanmak istemekteler."

Terör saldırılarının şehirlere yayılması nedeniyle on binlerce insanın yaşadıkları yerlerden çıkmak zorunda kaldığını vurgulayan Solmuş, bu organizasyonu Diyarbakır'da yapmakla nasıl bir çıkar elde etmeyi amaçladıklarını merak ettiklerini belirtti. Solmuş, "HDK bünyesinde yapılmak istenen bu iğrenç toplantıyla kim ne elde etmek istemektedir? Mardin'den konuşmacı olarak katılan ve halkın oyuyla seçilen Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Februniye Akyol Akay'ın bu organizasyonla Nusaybin halkının hangi acısına derman olacağını açıklaması gerekiyor." dedi.

Solmuş, bu organizasyonunun provokasyon alarak nitelendirdiklerini dile getirerek, şu değerlendirmede bulundu:

"Yaşanan çatışmalı durumdan çıkış olması için HDP Eş Genel Başkanı sosyal medya hesabından üç ayların hürmetine binaen silahlardan ellerin çekilmesini istemişken, aynı hassasiyetin, ahlaksız bir organizasyonun mübarek üç ayların içinde sergilenmemesi için de gösterilmemiş olması samimiyetsizlik değil midir? Şehirler ve ilçeler tahrip oldu. Kürtlerin ahlaki yönden de harap olması HDK'ye nasıl bir kazanım sağlayacaktır?"

Türkiye'de ve bölgede ahlaki yozlaşmaya ve gayri İslami, insani bozgunculara karşı taviz vermeyeceklerini aktaran Solmuş, HDK'dan organizasyonun iptal edilmesini talep ettiklerini bildirdi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan'dan 'askeri müdahale' sorusuna cevap
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Katalonya krizi, İspanya'da sokakları karıştırdı

Hava Durumu

25°
Detaylı Hava Raporu