Ümit Özdağ: Bahçeli, mahkeme kararına saygı göstersin

Ümit Özdağ: Bahçeli, mahkeme kararına saygı göstersin


MHP Gaziantep Milletvekili Özdağ, "Önemli olan mahkemenin kararı değil, ondan önce ortaya çıkan ve tüzüğün istediği sayının iki katı oranında bir imza olmasıdır." dedi.

MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, "Şimdi olağanüstü kongre süreci yaşanacak. Gerçi genel merkezden 'Biz bu kongreyi yaptırmayacağız' şeklinde ilk tepkiler geldi. Fakat bunun hayatta bir karşılığı yok. Çünkü kongreyi genel merkez değil, mahkeme tarafından atanan kayyumlar gerçekleştirecek" dedi.

Özdağ, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, MHP'de olağanüstü kongre sürecinin önünün mahkeme kararıyla açıldığını hatırlatarak, "Bunun için bir yandan büyük bir sevinç duyuyorum, öte yandan da bir burukluğu taşıyorum. MHP gibi 1965'ten bugüne 51 senelik büyük bir tarihi taşıyan partinin, kendi kaderiyle ilgili kararı yargıya bırakmadan kendisinin vermesi gerekiyordu" diye konuştu.

Genel merkezin kongreyi yapmamakta direnmesi nedeniyle meselenin bu noktaya geldiğini anlatan Özdağ, şöyle devam etti:

"Şimdi olağanüstü kongre süreci yaşanacak. Gerçi genel merkezden 'Biz bu kongreyi yaptırmayacağız' şeklinde ilk tepkiler geldi. Fakat bunun hayatta bir karşılığı yok. Çünkü kongreyi genel merkez değil, mahkeme tarafından atanan kayyumlar gerçekleştirecek. Keşke genel merkez de bu karar karşısında olgunluk gösterseydi. Dilerim yarın biraz daha soğukkanlı düşünürler ve mahkemenin aldığı karara, ülkücü iradenin tüzüğe uygun bir şekilde ortaya koyduğu isteğe boyun eğerler. Biz tüzüğümüze göre meşru bir talebi kabul etmeli ve kendi irademizle bunu yapmalıydık. Ancak Sayın Bahçeli mahkeme yolunu gösterdi ve karar vermesini istedi. Mahkeme de kararı verdi. Şimdi yapılması gereken şey mahkemenin verdiği karara saygı duymaktır."

Genel merkezin bundan sonraki süreçte hukuk mücadelesini devam ettirebileceğine değinen Özdağ, "Dilerse bu işi yargıtaya götürebilir. Ancak ortaya çıkmış bir ülkücü irade var. Önemli olan mahkemenin kararı değil, ondan önce ortaya çıkan ve tüzüğün istediği sayının iki katı oranında bir imza olması. Bu arkadaşlarımız genel başkanı seçen arkadaşlarımızdır. Bu arkadaşlarımız beni MYK'ya seçen arkadaşlardır" ifadelerini kullandı.

Muhabir: Hakan Burak Altunöz

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
TSK tatbikatın seviyesini yükseltti.
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
L’Oreal’in sahibi öldü.

Hava Durumu

21°
Detaylı Hava Raporu