'Mağdurlarımızın yaşadıkları sıkıntıları yüreğimde hissediyorum'

'Mağdurlarımızın yaşadıkları sıkıntıları yüreğimde hissediyorum'


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu, Bir anne olarak mağdurlarımızın, yaşadıkları sıkıntıları yüreğimde hissediyor, yaşanan bu sıkıntılara ortak olmak için çaba sarf ediyorum" dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu ile Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Haliç Kongre Merkezi'ndeki 8. Renk Otizm Farkındalık Gecesi'ne katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın da katıldığı etkinlikte konuşan Ramazanoğlu, Dünya Otizm Farkındalık Gününü bir kez daha kutladığını, her şeyin ilgiyle başladığını, bazen bir renk, bazen bir sesin hayatlara değmesinin yeteceğini söyledi.

Hayatın yeniden sevgiyle inşa edildiğine şahitlik ettiklerini belirten Ramazanoğlu, şöyle konuştu:

"Bu konuda sevginin gücüne inanıyorum. Sevgi insanda var olan en güçlü duygudur. Bu tür sosyal etkinlikler birlik ve beraberliğimizi güçlendirecektir. Sanat insanın vicdanı, bazen de toplumdan yükselen ortak bir ses olur, insani duyarlıklarımızı arttırmanın önemli bir yoludur. Müzik bir araç olduğu kadar önemli bir iletişim aracıdır aynı zamanda. Bugün dünyaya açılan evrensel bir pencereden bakıyoruz. Sanatçılarımızın bu tarz etkinliklere katkı sunmaları toplumsal farkındalığın arttırılmasının ötesinde birebir çocuklarımıza ve insanımıza dokunabilmeleri gerçek sevginin de gücünü göstermektedir. Geçmişte birçok rahatsızlığın tedavisinde farklı makamlarla uygulanan müzik ile tedavi yöntemlerinin uygulandığını biliyoruz. Bir anne olarak mağdurlarımızın, hastalarımızın yaşadıkları sıkıntıları yüreğimde hissediyor, her ortamda yaşanan bu sıkıntılara ortak olmak için çaba sarf ediyorum."

"Diğer bakanlıklarla birlikte önemli sorumluluklarımız olduğuna inanıyorum"

Bakan Ramazanoğlu, Milli Eğitim Bakanlığınca otistik çocuklar için eğitim programı hazırlandığını ve programın Talim Terbiye Kurulunca onaylandığını açıkladı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da bir otistik çocuğun ailesini tanımanın insani değerlerin farklı boyutlarını ve renklerini anlamak adına çok önemli olduğunu vurgulayarak, "Belki kısmen tanıyanlar fark edebilir ama bu akşam çok farklı boyutlarıyla burada olan insanlar bunu hissedecek. Bir taraftan yerel yönetimler, STK'lar ve bakanlıklar olarak bu sıkıntıyı fedakarlıklar üzerine yıkmak yerine, 'dertler paylaşıldıkça azalır, mutluluklar paylaşıldıkça çoğalır' anlayışı üzerine bina ederek bu yolculukta hep birlikte başarabiliriz. Sağlık Bakanlığı olarak yalnız teşhis kısmında değil, bu alanın toplum açısından algılanabilmesi, toplum açısından buna katkı sağlanabilmesi yönüyle diğer bakanlıklarla birlikte önemli sorumluluklarımız olduğuna inanıyorum." ifadesini kullandı.

Gecede, Emine Erdoğan'a plaket ve hediye takdim edildi.

Muhabir: İsmail Özdemir

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Başbakan Yıldırım, Yarın Kılıçdaroğlu ile Görüşecek!
Türkiye
IKBY'de sevkiyatın askıya alınması söz konusu değil
Dünya
Bir darbede Merkel'den

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu