DHKP-C'li tetikçiye FETÖ'cü avukat

DHKP-C'li tetikçiye FETÖ'cü avukat


Paralel örgüt deşifre olan "DHKP-C sorumlusu" için ölüm emri verdi. "Kaos timi"ndeki tetikçi için de kendi avukatını ayarladı.

DHKP-C’yi tamamen kontrolleri altında tutmak isteyen paralel yapı polisleri, örgütün İstanbul sorumluluğuna kendi elemanları olan Asuman Akça’nın gelmesini sağladılar. Birçok eylemde Akça kullanıldı. 'Kaos Timi’nin ortaya çıkmaması için Akça’nın ölüm emri verildi. Akça, 24 Ekim 2012’de silahlı saldırıya uğradı, şans eseri kurtuldu. Suikastçı Selçuk Aymaz’ın avukatlığını da paralel yapıya yakınlığıyla bilinen Bank Asya’nın avukatı Süleyman Taşbaş yaptı. Polise her şeyi anlatan eski polis ajanı olan ve Akça’nın kontrolüne verilen İ.Ö. “Paralel yapı, DHKP-C bağlantısı deşifre olmasın diye Akça ile beni ortadan kaldırmaya çalıştı” dedi.

Evin krokisi bulundu

Olay şöyle gelişti: DHKP-C’de sorumlu düzeyde faaliyet gösteren Münire Demirel İstanbul İdil Kültür Merkezi’nde elinde taşıdığı bir ajandayı yere düşürdü. Ajandanın içinden dökülen kağıtlarda bir kroki vardı. Kroki dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan’ın evinin krokisiydi. Gelen kriminal raporda el yazısının Akça’nın olduğu değerlendirildi. 15 Şubat 2008 günü yapılan operasyonda Akça yakalandı. Üzerinden çıkan flash bellekte Erdoğan’ın ikametgahının krokisi çıkmıştı. Örgüt, “bu bilgiler sende ne arıyordu” diyerek Akça’nın vurulması emrini verdi. Akça, 24 Ekim 2012’de Selçuk Aymaz isimli örgütçü tarafından kafasından vuruldu.

YÖNLENDİRME YAPTILAR

Ancak, Akça’nın ölmemesi paralel yapının planlarını alt üst etmişti. İfadeye Serdar Bayraktutan ve Erol Doğan gitti. Paralel polisler sorguda yönlendirme yapmak istedi. Krokinin DHKP-C tarafından elde edilmesinin imkansız olduğu, bunun Başbakanı baskı altına almak amacıyla servis edildiği ve bu işin arkasında karanlık bir güç bulunduğu vurgusu yapıldı.

ERGENEKON BAĞLANTISI

Polisler hemen paralel medyayı harekete geçirdi. Buradaki en büyük amaç işi olayı Ergenekon’a bağlamaktı. 5 Kasım 2012 günü Bugün Gazetesi’nde şöyle bir haber yayımlandı: “Asuman Akça’yı vurarak ağır yaralayan S.A.’nın derin bağlantıları ortaya çıktı. Uğradığı suikastta ağır yaralanan Asuman Akça vurulmasaydı, DHKP-C terör örgütü ile Ergenekon arasındaki bağlantıları açıklayacaktı.”

Flash belleği biri özel olarak bıraktı

Akça iyileştikten yaklaşık 3 ay sonra İstanbul Terörle Mücadele'de ifade verdi: Ele geçirilen flash bellek çantamın içerisinde dernekte odamda bulunuyordu. Birisi özel olarak oraya bırakmış. Krokiyi hazırlayan DHKP-C değil bu da kesin. Suikastçı Selçuk Aymaz da Akça’yı teyit eden sözler sarf etti: "Benim şahsi düşüncem, örgütün evin içine kadar girerek böyle bir krokiyi hazırlama kapasitesi yoktur.”

PARALEL MEDYA DEVREDE

Habertürk'te 20  Ocak'ta yayımlanan bir haberi, paralelin gazetesi Zaman 20 Temmuz'da vererek Şafak Korkmaz'ı hedef göstermişti. (Akşam)

 

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Emniyet "Huzur-Türkiye-5" operasyonunun bilançosunu açıklandı
Türkiye
FETÖ'nün suikast timine ağırlaştırılmış müebbet istemi
Dünya
Yemen Başbakanı'ndan İran'a suçlama

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu