Cumhurbaşkanı Erdoğan paralel yapıya meydan okudu

Cumhurbaşkanı Erdoğan paralel yapıya meydan okudu


Cumhurbaşkanı Erdoğan, çeşitli illerde görev yapan polis memurlarının​ Beştepe'deki kabulünde konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polis Teşkilatı'nın Kuruluşunun 171. yıl dönümü münasebetiyle çeşitli illerde görev yapan polis memurlarının Beştepe'deki kabulünde konuşuyor. Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

 
"Ülkemizi uçurumun eşiğine getirdi"
Paralel Devlet Yapılanması adı verilen bir şer örgütü, özellikle emniyet ve adalet teşkilatları içindeki mensupları aracılığıyla ülkemizi uçurumun eşiğine getirdi. Geriye dönüp baktığımızda, ülkenin ve milletin başını ağrıtan pek çok musibetin gerisinde bu yapının elemanlarının parmak izlerini, ayak izlerini görüyoruz.
"Mücadelenizde yanınızda olmayı sürdüreceğim"
Ülkenin ve milletin emrinde olan yerli ve milli bir polis teşkilatı inşa ediliyor. Paralel yapının teşkilatımız üzerinde yol açtığı tahribat gerçekten çok ağır. Daha yapılacak çok iş olduğunu biliyorum. Emniyet teşkilatını, yeniden devletinin ve milletinin emrinde, kendi hiyerarşisi içinde hukuk devletine hizmet eden bir yapı haline getirme mücadelenizde sonuna kadar yanınızda olmayı sürdüreceğim
Biz Allah'a kul oluruz kula kul olmayız. Sakın kula kul olmayın. Bizim devlet geleneğimizde budur. Devlet Geleneğimiz yaşadığımız bu tür saldırılara karşı güçlü mukavemete de sahiptir.
"Bizde ayrımcılık yok"
Türkiye Cumhuriyeti devletinin şefkat ve iyi niyeti başka hiçbir ülke ile mukayese edilemez. Bunun da bir sınırı vardır. Bu sınır tek millet, tek bayrak, tek vatan tek devlet. Bu çizgide hareket etmemiz gerek. 79 milyon tek milletiz. Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız. Bunu anayasal olarak Türk milleti tanımlarız. Bunun içinde Kürt, Boşnak yoktur diyemeyiz. Hepsi bu kavramın içindedir. Bizde ayrımcılık yok.
"Öyle paçavralarla, şunlarla, bunlarla asla..."
Ülke ve millet olarak üzerinde yükseldiğimiz ikinci temel bayraktır. Bizim bayrağımız hiçbir bayrağa benzemez. Orada renk, şehidimizin kanıdır, hilal, bağımsızlığımızın ifadesidir, yıldız, şehidimizin ta kendisidir. Öyle paçavralarla, şunlarla, bunlarla asla... Onlar paçavralarını gitsinler tabutlarının üzerine sersinler. Biz ise bayrağımızı şehitlerimizin tabutunda kullanırız. Tek vatanımız var, bu vatanda operasyon kimseye yaptırmayız. Yapmak isteyenler bugün olduğu gibi bedelini öder, ödemeye de devam edecek.
"Ya baş eğeceksiniz ya da..."
Ya baş eğeceksiniz ya da baş vereceksiniz. Her türlü eylemi yapayım, devlet bana karışmasın, silahımın önüme geçmezse ateş etmem böyle bir anlayış dünyanın neresinde görülmüş.
"Üzerine gidilmesi gerekir"
Onların malum STK'ları bir araya gelmiş rapor yayınlamış. Bu raporları yayınlayanların üzerine gidilmesi gerekir. Neyin raporunu yayımlıyorsun? Benim ülkemde tehdit oluşturan, benim vatandaşlarım için tehdit oluşturan ve bölgemi parçalayan, hendekler, çukurlar, bu tür yerleri açmak suretiyle devletin tüm imkanlarını bu yolda kullanan, devletin belediyeye gönderdiği mali desteği kalkıp da dağa gönderenler, karşılarında bu devleti bulacaklardır, bundan çıkış yoktur.
"Benim de içim içime sığmıyor"
Kimi zaman meslek kuruluşu temsilcisi kimliğiyle, kimi zaman başka sıfatlarla sizlerin üzerine nasıl gelindiğini biliyorum, görüyorum, takip ediyorum. Terör örgütünün güdümündeki partinin özellikle milletvekillerinin, dokunulmazlık zırhlarının arkasına sığınarak polislerimizi nasıl tahkir ve tahrik ettiklerini, onlara nasıl hakaret ettiklerini üzüntüyle izliyorum. Benim de içim içime sığmıyor. Onun için sabrediyoruz, sabretmeye devam edeceğiz. Ama sabrederken bir taraftan ülkemizin içindeki bu sıkıntıyı da bir an önce aşarak evelallah o arzuladığımız günleri de inşa edeceğiz.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
PKK iki MİT'çiyi kaçırdı mı?
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
ABD'den PKK'ya 120 TIR silah daha!

Hava Durumu

25°
Detaylı Hava Raporu