Bozdağ : Kılıçdaroğlu kirli bir dille saldırmıştır

Bozdağ : Kılıçdaroğlu kirli bir dille saldırmıştır


Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, bir otelde düzenlenen "Türkiye'de Çapraz Sorgunun Etkinliğinin Artırılması ve Eğiticilerin Eğitimi" sempozyumunun ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu'na yönelik sözlerine ilişkin değerlendirmesi sorulan Bozdağ, şunları kaydetti:

"Açıklamalarına baktığımızda, üslup bakımından Türk siyasetinin dibe vurduğunun göstergesidir. Siyasetteki edep yüklü, ahlak yüklü üslubun yerine edep ve ahlaktan yoksun bir üslubun ikame edildiğini görüyoruz."

Söylenen sözün Türk toplumunun ahlaki değerleriyle bağdaşmadığını, anamuhalefet partisinin liderinin ağzına yakışacak bir üslup olmadığını herkesin gayet yakından bildiğini ve gördüğünü belirten Bozdağ, "Sayın Kılıçdaroğlu, demek ki kendi içindeki duyguları dışarı yansıtmış. Yani kalbinde ne varsa o yansıyor dışa. Kabın içinde ne varsa o yansıyor. Demek ki kabın içinde iyi şeyler yok. Umarız bu yaptığı yanlıştan döner, yanlışta ısrar etmez." şeklinde konuştu.

"Duyarlı olan herkesin bu konuda tavır koyması lazım"
Bakan Bozdağ, "Bu konu sadece Sema Ramazanoğlu'nun meselesi değil bana göre." diyerek şöyle konuştu:

"Kadın erkek herkesin meselesi ve özellikle de kadın hakları konusunda duyarlı olan herkesin bu konuda tavır koyması, bu duyarlılığın gereğidir. Sayın Kılıçdaroğlu, kadın olan Aile Bakanımıza cinsiyetçi bir bakışla, büyük bir ayrımcılıkla, kirli bir dille saldırmıştır. Bu saldırı karşısında kadına değer veren, kadın haklarını savunan herkesin, bu kirli dilin sahiplerine karşı gerekli bir dille konuşmaları, eleştirmeleri gerekir. Bu konuyu partizanlıkla veya başka saiklerle görmemezlikten gelmemelidir. Bu tam bir sınamadır. Herkesin samimiyetinin test edildiği bir olaydır. Herkesin ne tavır takındığını bu olay ortaya koyacaktır."

Türk vatandaşlarının kimlik bilgilerinin sızdırıldığı iddiası
Türk vatandaşlarının kimlik bilgilerinin sızdırıldığı iddiasına da değinen Bakan Bozdağ, "Nereden, nasıl sızdı bilmiyorum ama rakamlara baktığınız zaman 50 milyon civarında. Bu, Türkiye'deki seçmen sayısına yakın. Bildiğiniz gibi YSK, seçmenlere ilişkin bilgileri partilerle de paylaşıyor. O nereden sızdı, nasıl sızdı bunun araştırılması, tahkik edilmesi, üzerinde durulması lazım. Öyle zannediyorum ki dün bu haberlerin çıkmasından sonra gerekli tahkikat hem adli boyutuyla hem idari boyutuyla başlatılmıştır." şeklinde konuştu.

Bozdağ, Kişisel Verileri Koruma Kanununun çıktığını anımsatarak, "Bu kanun Sayın Cumhurbaşkanımız'da zannedersem. Bugün, yarın yakın zamanda Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girecektir. Kişisel Verileri Koruma Kanunu çerçevesinde bütün vatandaşlarımızın kişisel verileri koruma altına alınmıştır, ihlal edenlere ilişkin müeyyideler konulmuştur." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, terör örgütü yandaşlarının vatandaşlıktan çıkartılmasına ilişkin sözleri ile ilgili olarak da Bakan Bozdağ, "Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklama, yeni bir kural konulmasını öngörüyor. O açıklama üzerine tabi gerekli çalışmalar yapılacaktır" açıklamasında bulundu.


 


 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Denizaltı projesinde sıra Muratreis'te
Türkiye
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Dünya
'720 bin Arakanlı çocuk kapana kısılmış durumda'

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu