Kılıçdaroğlu'nun sözleri seviyesiz, aşağılık sözlerdir

Kılıçdaroğlu'nun sözleri seviyesiz, aşağılık sözlerdir


Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kuruluna verilen arada düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin soruları da yanıtladı.

ANKARABir gazetecinin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu hakkındaki sözlerinin hatırlatması üzerine Kurtulmuş, "Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri sözün bittiği yerdir. Hiçbir insafa, hiçbir vicdana, hiçbir terbiye, edep ve seviye ölçülerine yakışmayacak kadar seviyesiz aşağılık sözlerdir" ifadelerini kullandı.

Başbakan Davutoğlu: Kılıçdaroğlu üslupsuzluğu ile utançla hatırlanacaktır

Bakan Ramazanoğlu: Kılıçdaroğlu'nun sözleri siyaset tarihimiz için kara bir lekedir

Kadın derneklerinden Kılıçdaroğlu'nun sözlerine tepki

KADEM: Kılıçdaroğlu'nun ifadeleri ahlaki kıstasa sığmaz

Kurtulmuş, şöyle devam etti:

"Sayın Kılıçdaroğlu bu sözleriyle hem seviyesizliğini ortaya koymuş oluyor ama ondan daha büyük bir mesele bir kadına, bir anneye, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nin bir bakanı olan hanımefendiye karşı böylesine seviyesiz bir sözü söylemiş olması hiçbir mazeretin arkasına sığınılarak savunulamaz. Dolayısıyla Sayın Kılıçdaroğlu'ndan beklentimiz şudur; bu cinsiyetçi, seviyesiz ve edepsiz sözlerini hiç tevile yeltenmeden Sayın Ramazanoğlu'ndan ve milletimizden özür dilemesini bekliyoruz. Eğer bu özrü dilemezse bütün bu cinsiyetçi yaklaşım, bu bütün ağır sözleri karşısında milletimiz gerçekten Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerine gereken cevabı veriyor zaten, vermeye de devam edecektir.

Başka bir çağrımız da bütün kadın derneklerine, bütün insan hakları derneklerine. TBMM'de görev yapan hangi siyasi partiden olursa olursa bütün kadın milletvekillerine öncelikli olarak çağrımızı yapıyoruz. Bu açık bir meseledir ve siyasetin bittiği yerdir. Hepimizin siyasi kimlikleri var ama biz siyasi kimliklerimizden önce insani kimliklere sahibiz. Dolayısıyla siyaset yapıyorum diyerek şu ya da bu gerekçeyle herhangi bir kişiye bu kadar ağır bir hakaretin yapılması, hele bir kadına, bir anneye, bir bakana bu hakaretin yapılması hiçbir şekilde kabul edilemez, hiçbir şekilde tevil edilemez."

"Bu kadar açık bir seviyesizliği ortaya koymasını kabul edemeyiz"

"Eleştirebilirsiniz, hükümete karşı en yüksek tonda sesinizi çıkararak en ağır eleştirileri yaparsınız ama bu kadar seviyesiz şekilde cümle kurarak eleştiriyor olmak ya da eleştiri yaptığını zannetmek kabul edilemez" ifadesini kullanan Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"Herkese çağrımızı tekrarlıyoruz. Türkiye siyasetinin bir üslup, bir edep, bir irfan ve izana ihtiyacı varken hele böylesine zor dönemlerde ortak bir seviye tutturmak mecburiyetimiz varken Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu kadar açık bir seviyesizliği ortaya koymasını kabul edemeyiz. Özür dilemesini bekliyoruz. Özür dilemesi Türkiye'deki bütün yurttaşlarımızın herhalde hakkıdır. Sayın Ramazanoğlu'nun beklentisi olmanın ötesinde, Türkiye siyasetindeki herkesin, insan haklarına saygılı, onuruna saygılı herkesin bekleyeceği beklentilerden birisidir."

Muhabir: Duygu Yener

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
TSK tatbikatın seviyesini yükseltti.
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
L’Oreal’in sahibi öldü.

Hava Durumu

21°
Detaylı Hava Raporu