Davutoğlu :  Tek muhatabımız milletimizdir

Davutoğlu : Tek muhatabımız milletimizdir


Partisinin grup toplantısında konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, terör örgütü PKK ve paralel yapı ile mücadele konusunda fitne çıkartılmak istendiğini kaydederek çok net ve sert mesajlar verdi. Her iki yapının da birbirinden farkı olmadığını kaydeden Başbakan, "Her iki örgüt de Türkiye'yi tökezletmek isteyen odakların taşeron olarak kullandıkları birer kukladır" dedi.

Başbakan Davutoğlu  Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki çatışmaya da değinen Davutoğlu, "Dağlık Karabağ da dahil olmak üzere Azerbaycan'ın tüm toprakları kurtulana kadar can Azerbaycan'ın yanında durmaya devam edeceğiz" diye konuştu. Davutoğlu, Bakanlar Kurulu'nu 11 Nisan'da Şanlıurfa'da toplayacağını da duyurdu.

"Azerbaycan'ın kaybettiği her şehit bizimdir"

Terörle mücadelede hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Can Azeri şehitlerine Allah'tan rahmet diliyorum. Sayın Aliyev'i aradım buradan da kendisine sesleniyorum bütün dünya bilmelidir ki, Türkiye, can Azerbaycan'la omuz omuza durmaya kıyamete kadar devam edecektir. Can Azerbaycan'ın kaybettiği her şehit bizimdir. Dağlık Karabağ da dâhil olmak üzere Azerbaycan'ın tüm toprakları kurtulana kadar can Azerbaycan'ın yanında durmaya devam edeceğiz.

 

"Diyarbakır'a teşekkür ediyorum"


Diyarbakırlı kardeşlerimizle kucaklaştık, kardeşlerimize gönülden teşekkür etmek için binlerce Diyarbakırlı kardeşimin caminin önünde selamlamak için gelmeleri karşısında duygularımı ifade edemem. Diyarbakırlı kardeşlerim o kadar büyük bir muhabbetle karşıladılar ki meydanın hıncahınç dolu olması ile miting yaptık.

Yıkılanın yerine çok daha iyisini yapacağımızın müjdesini verdik. Bugün doğu ve güneydoğuda vatandaşlarımızın teröre destek vermeyeceklerini gösterdiler. Buradan kendilerine canı gönülden teşekkür ederim. Bölge halkına bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Terör destekçisi siyasetçilere itibar etmeyen vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Din diyanet bilmeyen terör örgütüne geçit vermeyen Diyarbakırlı kardeşlerime teşekkür ediyorum. Biz gitmeden haftalar önce kepenk kapatmaları için yapılan provokasyonları dikkate almadılar.

Bizi bölmeyi hedefleyenlere karşı mücadelemizi sonu kadar sürdüreceğiz. Biz teröre karşı vatandaşlarımızın yanındayız.

"Sur'u yeniden ayağa kaldıracağız"

Bizi Sur'u yıkmakla itham edenlere inat Diyarbakır Sur'u yeniden ayağa kaldıracağız. Birinci önceliğimiz evleri yıkılan insanlara sahip çıkmak, ev imkânı sunmak. Sur'un tarihsel yapısını yeniden ihya etmek. Esnafımızın ticari hayatını canlandırmak. Bu bağlamda çarşı kültürü özenle korunacak.

Terör örgütlerinin tahrip ettiği şehirleri yeniden inşa edeceğiz. 10 Nisan'da Diyarbakır Havaalanı'ndan Erbil'e, 1 Mayıs'tan itibaren de Kıbrıs'tan uçuş başlatıyoruz. Biz tarihimizin bize yüklediği sorumluluklardan bir an olsun vazgeçmeyeceğiz. Hazırlıklarımızı tamamladık. Bunun Diyarbakır başta olmak üzere bölge ekonomisine katkı sağlayacağı kesin.

Bizim tek bir derdimiz var milletimizin huzur ve refahını artırmak istiklalini korumak. Bu çerçevede bizden önceki hükümetlerin aksine güvenlik ve siyaset enstrümanlarını eş zamanlı harekete geçirmeye çalıştık.

Bakanlar Kurulu Şanlıurfa'da toplanıyor

11 Nisan'da Şanlıurfa'dayım ve Ankara dışında ilk Bakanlar Kurulu'nu toplayacağız. Ve inşallah İstiklal Madalyasını TBMM Başkanı ile götürmek nasip olur.

"Bizim bundan sonra tek muhatabımız milletimizdir"

Bugün gelinen noktada, şehirlerimizi yaşanmaz hale getiren bu barbar terör örgütüne karşı büyük başarı elde ettik. Karşımızda gözü dönmüş bir terör örgütü var. Bizden kimse elinde silah ve kan olan terör örgütünü muhatap alacağımızı beklemesin. Bizim bundan sonra tek muhatabımız milletimizdir.

"Baykuşlar 7 Haziran akşamı öterken..."

Son günlerde şahsım ve hükümetimizin terörle mücadeledeki kararlılığını sorgulamaya çalışan bazı fitne tacirleri harekete geçti. Bizim terörle mücadelemizdeki başarımızdan iki kesim rahatsız oldu. Terörle mücadele konusunda şahsımın ve hükümetimizin üstlendiği risklerin binde birini üstlenmeyen kararlılığımızı sorgulamaya kalktılar. Tüm riskleri göze alarak, 23 Temmuz günü Başbakanlık direktifi olarak güvenlik güçlerine ilettim. Meclis'te çoğunluğa sahip olmayan bir hükümetin başındaydım. 7 Haziran akşamı baykuşlar bulundukları yerlerden öterken, biz bir an bile bu ülkeyi sahipsiz bırakmayız demiştik. O gün ne kadar kararlıysak, bugün de o kadar kararlıyız.

"PKK da paralel de devlet düşmanı"

Bizim gözümüzde Paralel Yapı ile bölücü terör örgütü arasında herhangi bir fark yoktur. Her ikisi de devlet düşmanıdır, millet düşmanıdır, demokrasi düşmanıdır. Her iki örgüt de Türkiye'yi tökezletmek isteyen odakların taşeron olarak kullandıkları birer kukladır.

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Barzani'den Türkiye açıklaması!
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Barzani'den Türkiye açıklaması!

Hava Durumu

21°
Detaylı Hava Raporu