Bahçeli: Erdoğan Türkiye'yi temsil etti

Bahçeli: Erdoğan Türkiye'yi temsil etti


MHP Genel Başkanı Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD'de ziyaretine ilişkin "Erdoğan ABD'de Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil etmiştir.Erdoğan'ın bir manga askerle karşılanması saygısızlıktır" dedi. Obama'nın açıklamalarını eleştiren Bahçeli, Nusaybin'deki operasyonlarla ilgili ise "Sivilleri güvenli bölgeye alın, şehri boşaltın ve Nusaybin'de taş üstünde taş, baş üstünde baş bırakmayın" değerlendirmesini yaptı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin haftalık grup toplantısında konuştu. Bahçeli, Mardin'in Nusaybin ilçesinde süren operasyonlara ilişkin olarak "Sivilleri güvenli bölgeye alın, şehri boşaltın ve Nusaybin'de taş üstünde taş, baş üstünde baş bırakmayın" değerlendirmesini yaptı. Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Türk vatanı darboğazdadır. Ülkemizin temelleri çatırdamaktadır. Vatandaşlarımızın neşesi yoktur. Türk milletinin yaşama sevinci düşmüştür. Milli güvenlik lekelenmiştir. Yine de karamsar olmayacağız. Teslim senedine olur vermeyeceğiz.

Hiç kimse gözünü kapmasın zira Türkiye hedeftedir. Abarttığımızı düşünen varsa mübarek anaların gözyaşların en kalıcı cevap olacağını söylemek istiyorum. Sürekli yutkunup kahroluyoruz. Şehitler geldikçe canımızdan can gidiyor.

"HDP'lilerin dokunulmazlık zırhını delelim"

Hükümet terörizmin boyutunu göremedi. Yeni vahşi yöntemlerini okuyamadılar. Silopi, Cizre, Sur, Yüksekova ve Nusaybin'de önceden düşünülmüş eylemler icra edilmiştir. Terör örgütü infazlarını otomatiğe bağlamıştır. Şimdi taktik değiştirdiler ve bombalarını sıvayla kapatmışlardır. Bu adiliğin bedeli vatan evlatları tarafından ağır bir şekilde ödenmektedir.

HDP'lilerin dokunulmazlık zırhını delelim. Kim bu millete yan gözle bakıyorsa Türk hukuku üzerine gitsin. Mani olmayınız. Buna var mısınız? Buna tamam diyor musunuz? Dün HDP'nin Aile Bakanı hakkında verdikleri gensoruya olumsuz baktık? Niye çocuk istismarı ile ilgili kurulması kararlaştırılan komisyon daha kurulmamışken oyunlara alet olmayı istemedik.

"Nusaybin'de taş üstünde taş, baş üstünde baş bırakmayın"

Diyarbakır'da 31 Mart'ta polis memurları kara toprağa sere serpe düştüler. Aynı günde uzman çavuşlar Nusaybin'de son nefeslerini verdiler. Dün de Nusaybin'de PKK'lı teröristlerin roketatarlı saldırısı sonucu askerlerimiz şehit düştü. Sosyal medya hesabından 'Artık bir şehit vermeyi yüreğim kaldırmayacak' diyen jandarma uzman çavuş yüreğimizi yaralamıştır. Rabbim hepsinin şehadetini mübarek kılsın.

Sivilleri güvenli bölgeye alın, şehri boşaltın ve Nusaybin'de taş üstünde taş, baş üstünde baş bırakmayın.

Şehitlerin kanlarını yerde bırakmayın Nusaybin de yeniden inşa edilir. Her ile giden kara haberler kesilmezse Türkiye iç savaşa sürüklenecektir.

"Erdoğan ABD'de Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil etmiştir"

Erdoğan'ın ABD'ye intikali sırasında havaalanında başlayan olumsuzluklar bizlerin gözümüden kaçmamılştır. Erdoğan'a bakışımız bellidir. Ancak Erdoğan ABD'de Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil etmiştir. Erdoğan'ı bir manga askerle karşılanmması saygısızlıktır.

Erdoğan'a basın özgürlüğü hatırlatması yapan Obama sıra teröre gelince gözlerini yummaktadır. Teksaslının canı can da Yozgatlının canı patlıcan mıdır? Hiç olmazsa insani erdemlerin yanında durmasını istiyoruz.Yeni Şafak

 

 

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Denizaltı projesinde sıra Muratreis'te
Türkiye
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Dünya
'720 bin Arakanlı çocuk kapana kısılmış durumda'

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu