"Erdoğan giderse dünya kurtulur!"

"Erdoğan giderse dünya kurtulur!"


"Erdoğan giderse dünya kurtulur!"

Ölü bedenlerimizin bile gömülmesini arzu ettiğimiz topraklarda, bize yaşam hakkı vermediler!

Bence de Erdoğan gitmeli… Kesinlikle ve muhakkak gitmeli, şimdiye kadar durduğu hata!

İvedilikle yeni “seçilme sistemi”ni vatandaşa detaylarıyla anlatacak, vatandaşı ve STK’ları dinleyecek bir büyük ekibi kurmak için toplantılara gitmeli!

Erdoğan gitmeli! Genelkurmay karargâhına gidip terörist başlarını ortadan kaldıracak ekipleri kurmaya gitmeli…

Erdoğan giderse Türkiye kurtulur. Şayet Erdoğan gitmeyi ve koşmayı bırakırsa yüzyıllık darbelerin ruhu yine insanların yaşam haklarına müdahale etmeye kalkar.

Dünyanın zalimlerine “sen zalimsin” sözlerini haykırmaya gitmeli, aç bırakılan Afrikalı çocuklara kirli dünyanın gasp ettiği haklarını vermeye gitmeli, bedeni parçalanan masum çocukların ellerinden tutup onları yeryüzünün huzur dağıtan evlatları haline getirmeye gitmeli!.. Hali hazırda gidiyor zaten, öyleyse koşmalı! 

Erdoğan giderse dünya kurtulur!

Bir filmde kötü adam, “Sizi cehennem ateşlerinde yakacağız, güneşin altında kavuracağız” diyordu. Filmin kahramanı ise gayet sakin bir şekilde, “Öyleyse biz de gölge de savaşırız” cevabını vermişti.

Güneş altında veya gölgede bu mücadele sürecek! “Yandaş medya, taraflı gazeteci” yaftası vurmaya kalkanlar; yaladıkları kodaman çanaklarından beslenmeye devam etsin. Kendi yaptıkları zulüm tarafgirliğine inat, biz halkın tarafında ve halkın seçtiklerinin tarafında olmaya devam edeceğiz.

“TV DİZİLERİNİ İZLEMİYOR VE İZLETMİYORUZ”

Çocuklarımızı kaybetmek üzereyiz, bir nesil heba olmak üzere! Bunun birinci sebebi televizyon, ikinci sebebi akıllı telefonlardaki oyun uygulamalarıdır. Çocuklarımızı İbrahim’ce bir kurbana değil, ibn.ce bir kurmacaya feda etmek üzereyiz! Bir süre sonra çocuğunuzun karşınızda “haç çıkardığını” görürseniz şaşırmayın!

TRT’de “Diriliş Ertuğrul” ve “Filinta” dizileri ile Aydın Doğan’ın kanalında yayınlanmasına rağmen Türkiye gerçeğini bir nebze olsun gözler önüne seren “Kurtlar Vadisi” dışında hiçbir diziyi izlemiyor ve izletmiyoruz. Hatta bu dizilerde bile zaman zaman kirlenmeler olabiliyor. Fakat daha iyisi yapılana kadar en iyisi bu! Defne Samyeli gibi bir basın ırkçısının Kurtlar Vadisi’nde oynaması şaşırtıcı mesela! Hele de güya “bizim camianın” bazı kanalları rezillikte diğer kanallardan geri durmuyor.

EKONOMİ BAKANI MUSTAFA ELİTAŞ: 

DİZİ İHRAÇ EDİYORUZ

Geçenlerde Ekonomi Bakanımız Mustafa Elitaş, “Dizi ihraç ediyoruz artık” demişti. İhraç ediyoruz ama hangi dizileri? Ecdadı yatak sahnesinde gösteren diziyi ihraç etmek ekonomik büyüme sağlayabilir, lakin maneviyatınız dibe vurduktan sonra ekonominizin yükselmesi sizi sadece Küçük Amerika yapar.

SAYIN MİLLİ EĞİTİM BAKANI, 

ÖĞRETMENLERİ EZİYORSUN!

Özel okullarda çalışan öğretmenler için verdiğiniz 950 TL’lik eğitim ödeneğine, birçok yerde “okul yöneticileri” tarafından el konulduğunu biliyor musunuz? Bazı öğretmenlerimizin bu ödenekten haberi bile olmuyor. Öğretmen bankadan maaşını çekiyor, sonra gidip maaşın bir kısmını okula iade ediyor. Çünkü siz, bu durumla ilgilenmiyorsunuz. Yasal prosedür böyle ya hani???

Bu öğretmenlerin 6 günde, 50 saat derse girdiğini ama resmi belgelerde 20 saat girmiş gibi gösterildiğini biliyor musunuz?

Müfettiş geleceği zaman 20 saatlik çizelgenin öğretmenin eline verilip, buna göre derse gir dendiğini biliyor musunuz? “Efendim öğretmenler de hakkını savunsun canım” dediğinizi duyar gibiyim! İyi öyleyse herkes kurumsal özlük hakkını “kendisi” savunsun! Siz ne iş yapacaksınız? Öğretmen kendi hakkını savunmaya kalkınca işinden atılıyor ve siz bu durumda onlara yardımcı olmuyorsunuz. Bu insanlar nasıl kendini savunacak. Böyle bir mekanizma yok, sadece dişliler ve çark var, özel okul öğretmenlerini ezen ve ezdiren bir çark! Bu çark Türkiye’nin çoğu yerinde var.

Dershaneler kapandı, ancak tüm sorunlar olduğu gibi duruyor; özellikle de öğretmenlerin sorunları! Öğretmen; çocuğumuzu emanet ettiğimiz bir ilim-bilim insanıdır. İşte bu ilim insanı özel okullarda asgari ücrete yakın ücretlerle çalıştırılmaktadır. Bu zulüm düzenini kim durduracak?

Dün Fetullah Gülen sempatizanlarının kurduğu zulüm çarkı, bugün aynen devam etmektedir. Dershaneler yeniden açılsın falan demiyorum; zaten bu sorunların ana kaynağı onlardı. 

 

Yeni Akit 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İslam ülkelerine Ermenistan çağrısı

Hava Durumu

23°
Detaylı Hava Raporu