TMO'da temizlik zamanı

TMO'da temizlik zamanı


Toprak Mahsulleri Ofisi’nde Paralel temizlik

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Bakan Faruk Çelik'in talimatıyla TMO Personel ve Eğitim Dairesi Başkanı İsmail Mandıracı, Fındık İşleri Dairesi Başkanı Mustafa Bahar, Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Özkan Günday, Teftiş Kurulu Başkanı Selami Gülen ve Eğitim Şube Müdürü Haluk Türkoğlu'nun görevden alındığı ifade edildi. Söz konusu değerlendirmelerin "Paralel Yapı" operasyonu kapsamında yapıldığı belirtildi.

7 YILDIR PERSONEL MÜDÜRÜ
Görevden alınan isimlerden İsmail Mandıracı, 28 yıl önce kurumda muhasebeci olarak göreve başladı. Mandıracı 7 yıldır Personel ve Eğitim Dairesi Başkanı olarak görev yapıyordu. Bir diğer isim Mustafa Bahar ise 1994'te kurumda çalışmaya başlamıştı. Bahar, 8 yıldır Fındık İşleri Dairesi Başkanı olarak görev yapıyordu.

İSİMLERİ ÇIKARTILDI
Bilgi İşlem Dairesi Başkanı olan Özkan Günday ise iki yıl önce TMO'ya girdi. TMO Teftiş Kurulu Başkanı Selami Gülen de 1998'de kurumda çalışmaya başladı. 3 yıl kadar müfettiş yardımcısı olarak görev yapan Gülen 5 yıldır Teftiş Kurulu Başkanı olarak görev yapıyordu. Paralel Yapı ile bağlantılı oldukları gerekçesiyle görevlerine son verilen 3'ü daire başkanı 5 yöneticinin isimleri TMO'nun internet sitesindeki teşkilat künyesinden çıkartıldı.

TAKVİM 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Barzani'den Türkiye açıklaması!
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Barzani'den Türkiye açıklaması!

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu