sütle ilgili sıkıntı yok

sütle ilgili sıkıntı yok


Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, sütle ilgili bir sıkıntı bulunmadığını belirterek, "Beklediğimizin onda biri düzeyinde bir süt alımı gerçekleşti. Şu anda bir sorun yok." dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu (TUSAF) tarafından Antalya'da Belek Turizm Bölgesinde bir otelde düzenlenen 12. Uluslararası Kongre ve Sergisine katıldı. 

Kongre çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çelik, serbest piyasanın önemine işaret etti ve serbest piyasadan yana olduklarını söyledi.

Dünyada gıda erişiminin adaletli olmadığını, özellikle kurak mevsimlerde büyük sıkıntılar yaşandığını anlatan Çelik, "Serbest piyasadan yanayız, fakat gıda konusunda herkesin daha hassas davranması gerekiyor. Yani serbest piyasa bir sorumluluk piyasası değil, sorumlu piyasadır. Özellikle tarla ile raf arasındaki farklılıklara dikkati çekmek için bunları ifade ediyoruz, ifade etmeye de devam edeceğiz. Yalnız ifade etmeyeceğiz, alınması gereken tedbirleri de alacağız." dedi.

Konuyla ilgili sorular üzerine, şu anda sütle ilgili bir sıkıntı bulunmadığını, Et ve Süt Kurumunun piyasaya girmesiyle regülasyonun sağlandığını anlatan Çelik, "Beklediğimizin 10'da biri düzeyinde bir süt alımı gerçekleşti. Şu anda bir sorun yok. Üreticiler son derece memnun." açıklamasında bulundu.

 

 

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Çocuklar Avanos'ta çanak atölyelerini gezdi
Türkiye
İpsala Sınır Kapısı'ndan geçişler başladı
Dünya
Hollande’dan Macron’a destek

Hava Durumu

11°
Detaylı Hava Raporu