AK Parti’den Twitter’a çok sert tepki

AK Parti’den Twitter’a çok sert tepki


Twitter'ın kısa süre içerisinde dünya gündemine giren #WeLoveErdogan etiketine sansür uygulayarak listelerden düşürmesine tepkiler büyüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyareti sırasında Twitter üzerinden başlatılan #WeLoveErdogan etiket kampanyası dakikalar içerisinde dünya gündemine girdi. Fakat Twitter bir süre sonra skandal bir hamleyle etiketi listelerden kaldırdı. Twitter'in bu sansürü çok büyük tepki çekti ve TT listesinden düşmesine rağmen aynı etikete yüzbinlerce paylaşım yapıldı. #WeLoveErdogan etiketi sabaha karşı tekrar TT listesine girdi.

 
İfade hürriyetine karşı yapılmış bir darbe
AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır, Twitter'ın uyguladığı sansüre dair yazılı bir açıklama yaptı.

Çakır, sosyal medya gibi özgür ve tarafsız bir platformda yapılan bu sansürü son derece manidar bulduğunu ifade ederek, "Twitter'in bu kasıtlı uygulaması; sosyal medyada, insanların ifade hürriyetine karşı yapılmış bir darbedir" dedi.

Çakır'ın açıklamalarından öne çıkan hususlar şöyle:
"Dün gece Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan için Twitter da #WeLoveErdogan" başlıklı bir hashtag oluşturuldu. Twitter üzerinden başlatılan #WeLoveErdogan etiket kampanyası dakikalar içerisinde dünya gündemine girdi.

"Twitter'da #WeLoveErdogan etiketi kısa sürede en çok konuşulan konu olmasına rağmen twitter yönetimi bunu sebepsiz yere engelledi.

Twitter yönetiminin terör gibi ehemmiyet arz eden olaylarda bile özgür platform düsturuyla hiçbir içeriğe, paylaşıma ve sahte hesaba müdahale etmediğine hepimiz defalarca şahit olmuşken; Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik oluşturulan etikete ambargo konulmasına anlam veremedik.

Sosyal medya gibi özgür ve tarafsız bir platformda yapılan bu sansürü son derece manidar buluyorum. “#WeLoveErdogan" etiketine hangi düşünce ve zihniyetle sansür uyguladıklarını da merak ediyorum. Twitterin bu kasıtlı uygulaması; sosyal medyada, insanların ifade hürriyetine karşı yapılmış bir darbedir."
 
Yeni Şafak

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İsrail kendisine bir tampon bölge oluşturmak istiyor
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Şii ve Sünni koalisyonlarından IKBY referandumuna ret

Hava Durumu

26°
Detaylı Hava Raporu