Mihraç Ural Kimdir?

Mihraç Ural Kimdir?


Mihraç Ural 1956 yılında Hatay'da doğdu. Türkiye'de faaliyet gösteren Acilciler terör örgütünün kurucularından olan Ural, Suriye'de ve Türkiye'de birçok kanlı eylemde fiilen bulunmuş ya da eylemlerin planlanmasında boy göstermiştir.

700'den fazla sivilin yaşamını yitirdiği Banyas Katliamı başta olmak üzere Suriye'deki birçok katliamın ve 11 Mayıs 2013'te 52 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan Reyhanlı Katliamı'nın baş mimarıdır.

Daha çok hırsızlık ve soygunlarla adını duyuran Acilciler Örgütü lideri olan Mihraç Ural, yapılan soygunlarda elde edilen ganimetlerle 1980 yılında Suriye'ye kaçmış ve o yıldan sonra Suriye'de yaşamaya devam etmiştir. 

Mihraç Ural, Suriye'de çoğu Türkiyeli teröristlerden oluşan ve Esed rejimi için savaşan Mukaveme-i Suriyyi adlı terör örgütünün liderliğini yapmaktaydı.

Esed ailesinin damadı olan Mihraç Ural, yıllardır PKK-PYD ortaklığı ile Hatay-İstanbul-Amsterdam(Hollanda) hattında karayolu ile yürütülen ve yıllık getirisi 200 milyon dolar olduğu iddia edilen uyuşturucu sevkiyatının önemli bir parçası olarak görev yapıyordu.

Öte yandan terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan ile de yakın ilişkileri olan Ural, 1980’de PKK’nın Ortadoğu’ya çıkışını, bizzat Cemil Bayık ile organize etmiş, El Muhaberat aracılığıyla PKK'ya Bekaa’da kamp yerleri ve Şam’da çok sayıda ev tahsis etmiştir. 


Banyas Katliamı

Mihraç Ural, görgü tanıklarının ifadesine göre 700'den fazla sivilin canice katledildiği Banyas katliamının baş mimarıdır. 2 Mayıs 2013 tarihinde Tartus'un Banyas ilçesine Mihraç Ural liderliğindeki Esed çetelerince düzenlenen operasyonda kadın, çocuk ayırt etmeden yüzlerce sivil katledilmişti. 

Reyhanlı Katliamı 

11 Mayıs 2013'te Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde iki ayrı bombalı araçla düzenlenen saldırıda toplam 52 kişi ölmüş, 146 kişi yaralanmıştı. Mihraç Ural tarafından planlanan saldırı sonrasında El Muhaberat ve Ural ile bağlantısı olan şüpheliler Lazkiye'ye kaçmaya çalışırken yakalandı.

Reyhanlı Katliamı'ndan hafızalarımıza yerleşen o görüntü:


Mihraç Ural'ın İslam Düşmanlığı

Hayatını terör, uyuşturucu ticareti, cinayet, katliam ve belli odaklara uşaklık ile geçiren Mihraç Ural aynı zamanda büyük bir İslam düşmanıdır.

Bütün İslam alemini ve Müslümanları temsil eden Kelime-i Tevhid sancağını ayakları altına alarak ve bunu da sosyal medyada yayınlayarak Müslüman toplumu tahrik etmeye çalışan Mihraç Ural Müslümanlar'ın tepkisini üzerine toplamıştı.


Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
PKK iki MİT'çiyi kaçırdı mı?
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
ABD'den PKK'ya 120 TIR silah daha!

Hava Durumu

22°
Detaylı Hava Raporu