Ürdün Başbakanı Nusur: Başbakan Davutoğlu üniversitede hocamızdı

Ürdün Başbakanı Nusur: Başbakan Davutoğlu üniversitede hocamızdı


Ürdün Başbakanı Nusur, Başbakan Davutoğlu için "Kendisini bu görevlere gelmeden bir süre önce tanırdım. Üniversitede hocamızdı" dedi.

Ürdün Başbakanı Abdullah en-Nusur, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından düzenlenen Türkiye-Ürdün İş Forumu'nda Başbakan Ahmet Davutoğlu ve iki ülke iş dünyası temsilcilerine hitap etti. Ürdün Başbakanı, toplantıda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a hitaben, "İstanbul’u seviyoruz başkentlerin başkenti" dedi.

Kral Abdullah'ın Davutoğlu'nu memnuniyet ile karşıladığını belirten Nusur, Başbakan Davutoğlu için "Kendisine aynı zamanda oğlumuz deme cesaretini buluyorum" ifadesini kullandı.

Ürdün Başbakanı, Davutoğlu'nu bu göreve gelmeden bir süre önce tanıdığını ifade ederek, Davutoğlu'nun üniversitede hocası olduğunu paylaşmasının ardından "Bunu Türk televizyonlarında dile getirsinler" sözleri salonda tebessüm ve alkışla karşılandı.

"Ro-Ro seferlerinin bir an önce başlaması gerekli"

İki ülke arasında Ürdün'ün Akabe Limanı'ndan Ro-Ro seferlerinin bir an önce başlaması gerektiğini ifade eden Abdullah en-Nusur, "Ro-Ro, malların geçişini sağlayacak bir anlaşma ancak yeterli değil. Asıl arzu edilen iki ülke sanayicilerinin Ürdün’de ortak üretim yapması." şeklinde konuştu.

İTO Başkanı Çağlar

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, toplantıda yaptığı konuşmada, "Ülkeler çalışma ve ekonomiyi daha çok konuşabilirlerse insanlar da terör ve mülteci krizlerinde canlarını kaybetmezler. Bizler daha çok iş ortamı oluşturabilirsek hepimiz için sembol olan Aylan bebeklerin cansız bedenleri de denizlerde sahile vurmaz" ifadelerini kullandı.

 

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Rüşvetten tutuklanan hakimin serveti ortaya çıktı
Türkiye
İpsala Sınır Kapısı'ndan geçişler başladı
Dünya
Mısır'da darbe karşıtı 128 kişi, 3 ila 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Hava Durumu

11°
Detaylı Hava Raporu