Başbakan Davutoğlu Hristiyan vatandaşların Paskalya Bayramı'nı tebrik etti

Başbakan Davutoğlu Hristiyan vatandaşların Paskalya Bayramı'nı tebrik etti


Başbakan Davutoğlu, Hristiyan vatandaşların Paskalya Bayramı'nı kutlayarak, "Vatandaşlarımızın hoşgörü ikliminde refah, güven ve huzur içinde yaşamalarını muhafaza etmek en asli vazifemizdir" değerlendirmesinde bulundu.

Başbakanlık Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hristiyan vatandaşların Paskalya Bayramı dolayısıyla bir mesajyayınladı.

Davutoğlu, mesajında şunları ifade etti:

"Hristiyan vatandaşlarımızın Paskalya Bayramı'nı tebrik ediyor, bütün insanlığa huzur ve barış getirmesini, birlik ve beraberliği pekiştirmesini temenni ediyorum. Yaşadığımız coğrafya, Müslüman, Hristiyan ve Musevilerin yüzyıllar boyunca barış ve huzur içinde geçirdiği yüzyılların şahididir. Bütün vatandaşlarımızın bu hoşgörü ikliminde refah, güven ve huzur içinde yaşamalarını muhafaza etmek bizim en asli vazifemizdir. Bugün, dünyanın bazı bölgelerinde 'İslamofobia', 'antisemitizm' ve 'Hristiyanlık karşıtlığı' gibi bazı düşünceler yaygınlaştırılmak istenmektedir."

Türkiye'de ise yüzyıllardır aynı beldede yer alan camiler, kiliseler ve havraların, farklılıkları zenginlik olarak gören bir zihniyetin tezahürü olarak ayakta durduğuna işaret eden Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Devletimiz, vatandaşları arasında hiçbir ayrım gözetmeksizin her birinin sahip olduğu hakları korumakta, huzur ve emniyetini temin etmektedir. Bu düşüncelerle Hristiyan vatandaşlarımız başta olmak üzere tüm Hristiyan aleminin Paskalya Bayramı'nı bir kez daha kutluyor, tüm vatandaşlarıma esenlikler diliyorum."

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Bekir Bozdağ'dan Mersin'deki saldırıya ilişkin ilk açıklama
Türkiye
Tuvalette 10 Bin lira bulsanız siz ne yapardınız?
Dünya
IKBY' açıklaması: Mazide kaldı

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu