Muhsin Yazıcıoğlu Vefat Yıldönümünde Yad Ediliyor

Muhsin Yazıcıoğlu Vefat Yıldönümünde Yad Ediliyor


Muhsin Yazıcıoğlu, vefatının 7. yılında bütün Türk-İslam dünyasında, Avrupa'da ve vatan çapınca muhtelif etkinliklerle yad ediliyor.

Etkinliklerin merkezinde Büyük Birlik Partisi teşkilatları ile Alperen Ocakları ve BBP'ye yakın STK'lar bulunuyor.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlker Kayalıoğlu, "Şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nu unutmadık unutturmayacağız" dedi ve Muhsin Yazıcıoğlu'nu anma ve anlama etkinlikleriyle ilgili şu bilgileri verdi:

“Türk-İslâm dünyasının lideri Muhsin Başkanımız aramızdan ayrılalı tam yedi sene oldu. Koskoca  yedi sene. O’nsuz geçen yedi sene. Acısı, sızısı hiç dinmedi. Özlemimiz her geçen gün artıyor. Devletimizin ve milletimizin O’na olan ihtiyacı her geçen gün artıyor. Ülke olarak, coğrafya olarak yaşadığımız tabloyu görünce, yedi sene içinde nelerin değiştiğini, kimlerin bölgede tehdit haline geldiğini ve dengelerin hızlıca nasıl değiştiğini görmek hiç güç değil. Demek ki, sınırların değiştirilmeye çalışıldığı ve milletin birliğine kastedildiği günümüzde ‘’Muhsin Başkanımız’’ gibi yiğit bir liderin varlığı bir çok unsuru rahatsız etmişti. Küresel güçlerle işbirliği yapmayan ve Türk-İslâm medeniyetinin kurulması mücadelesini veren bir dava adamının kimleri rahatsız ettiğini ‘’Alperenler’’ olarak bilmekteyiz. Yedi sene evvel gene, vatan yolunda, peygamber yolunda, Allah yolunda çıktığı bir seferde şehit düşmüştü. Aslında bir bayrak yere düşmüştü, düşürülmüştü!

Bize düşen O’nun yolunda gitmek, O’nun davasına sahip çıkmak, O’nun ideal ve ideallerini gerçekleştirmektir. Yalnızlaştırılmaya çalışsak ta, Şehadet sürecini takip etmek, O’na ve davasına sadakat göstermektir. Tıpkı O’nun gibi;haksız bir davada kalabalıklarla yürümek yerine, haklı bir davada bir yürümektir. Alperence yürümektir. Bir ölür bin diriliriz diyebilmektir.

Bu vesile ile 25 Mart 2016 Saat:10:30’da, Tacettin Sultan Dergâhında, Muhsin Başkanımızın kabri başında, anma ve anlama proğramı gerçekleştirilecektir. Bütün dava arkadaşlarımız ve Muhsin YAZICIOĞLU sevenlerinin kabir başında okunacak dualara iştiraki ve ‘’Birlik Ruhu’’nun tecellisini görmek bütün ideal ve iman erlerini yürekten mesut edecektir. O bizi hiç yalnız bırakmamıştı!

7. Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Sempozyumu Saat:14:30’da Başkent Ankara Ticaret Odası konferans salonunda düzenlenecektir. Türkiyenin içinde bulunduğu durumdan çıkışı noktasında bir yol haritası da ortaya koyacak olan sempozyumun konusu ‘’Türkiyenin Beka Sorunu’’dur. Muhsin Başkanımız ‘’Eğer şimdi birleşmezsek, endişem o ki, yarın uğruna birleşmek mecburiyetinde olacağımız bir şeyler kalmayabilir. Kaybedecek zaman yoktur.’’ diyerek, vatan ve ulus birlikteliğinin önemine vurgu yapmıştır. 

Müslüman Türk’ün dostlarının ne kadar az olduğunu görüyoruz. Müslüman Türk'ün, ablukaya alınmaya ve İç Anadolu'ya hapsedilmeye çalışıldığı şu günlerde, ulus olarak titreyip kendimize dönmenin vakti gelmiştir.

Ve unutulmamalıdır ki; Şehidimizin emaneti hepimizindir. 

Bayrağı elimizdedir.. 

Acısı Her Daim Yüreğimizdedir, Yolu Yolumuzdur - Davası Davamızdır,"

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
CHP'li vekil "masum siviller" demişti, pkk yalanladı "bizim adamlarımız"
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Çavuşoğlu'ndan IKBY'ye uyarı

Hava Durumu

24°
Detaylı Hava Raporu